Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

.

Poetry

Poetry

DIGITAL PIANO

Poetry: 47 890.00 CZK / 1 899.00 €


Koupit

Poetry

Digitální piana

Ke stažení

Piano pro milovníky Chopina

KORG Poetry je jedinečné digitální piano, které přináší dva různé zvuky klavíru, oba spojené s legendárním skladatelem, klavíristou a učitelem na klavír Frédéricem Chopinem. První zvuk vychází z historického klavíru PLEYEL, na který během svého života hrál samotný Chopin, a druhý z italského koncertního křídla Fazioli, které se používalo na legendární Chopinově soutěži ve Varšavě

Autentický zvuk klavíru PLEYEL z 19. století je dnes velmi těžké reprodukovat, protože z tohoto období existuje už jen několik nástrojů. KORG Poetry přináší tento jedinečný zvuk do moderní doby díky pečlivě nahraných samplů původního klavíru PLEYEL z daného období. Kromě toho nabízí i všechny výhody elektronického nástroje, a proto nevyžaduje náročnou údržbu ani pravidelné ladění..

Symfonie historie a inovací

KORG Poetry je věnován velkému Frédéricu Chopinovi, nadanému hudebníkovi, slavnému skladateli klasické hudby a klavíristovi, který se dodnes těší celosvětové popularitě. Klavír Poetry nabízí fanouškům a milovníkům Chopina možnost zažít jeho hudbu novým a skutečně podmanivým způsobem.

Objevte Chopinův odkaz prostřednictvím dvou speciálních zvuků piana Poetry: klavíru PLEYEL z roku 1843, tedy ze 33. roku Chopinova života, a nádherného, moderního koncertního křídla italské výroby, které oceňují mnozí světoznámí koncertní klavíristé, a z tohoto důvodu ho lze najít na pódiích Mezinárodní Chopinovy soutěže a mnoha dalších akcí.

Hudební dialog napříč věky: Dva nadčasové zvuky

Zvuk PLEYEL nabízí věrnou reprodukci původního nástroje s 80 klávesami. Pro maximální autentičnost byl tento historický klavír nasamplován v ladění 430 Hz typickém pro jeho dobu, aby byla Chopinova hudba slyšitelná tak, jako by ji zažil on sám.

Moderní italské koncertní křídlo naproti tomu přináší úchvatně transparentní a mimořádně expresivní zvuk, a tak dokáže zachytit podstatu skladatelovy nadčasové představivosti a přenést ji do moderní doby. Kdyby Chopin žil dnes, určitě by byl nadšen tónovými možnostmi, které tento nástroj nabízí.

Elegantní design: Poetická hnědá

Ponořte se do výjimečného kouzla barvy „Poetic Brown“ s kresbou dřeva, nádherného a elegantního designu inspirovaného decentním charakterem Chopinovy hudby. Pedály i nožičky ve zlaté barvě přispívají k mimořádně luxusnímu vzhledu. S hloubkou jen 26 cm (bez zadních nožiček) má Poetry mimořádně štíhlý profil, a když je kryt klaviatury zavřený, i s úhledným, rovným povrchem.

Vynikající pocit ze hry

Vyzkoušejte si klaviaturu Real Weighted Hammer Action 3 (RH3), která byla pečlivě navržená tak, aby autenticky reprodukovala pocit ze hry na akustickém klavíru. Vyvážené klávesy kladou vyšší odpor v nižších registrech než v těch vyšších, a proto se mimořádně blíží klaviatuře akustického nástroje. Kromě toho klaviatura RH3 spolehlivě reprodukuje intenzitu vaší hry i v rychlejších pasážích, což umožňuje mimořádně expresivní hudební přednes. V zájmu ochrany životního prostředí se na zatížení kladívek samozřejmě nepoužívá olovo. K dalšímu přizpůsobení pocitu ze hry osobním potřebám hráče je možné také nastavit citlivost dynamiky dotyku v pěti různých křivkách (lehká, standardní, těžká, vyvážená a konstantní).

Poetry se vyrábí výhradně v Japonsku, a proto je zaručena ta nejvyšší kvalita výroby.

Tři pedály a podpora half-pedalingu

K dispozici máte tři pedály, kterými během hry můžete ovlivňovat zvuk, stejně jako u akustického koncertního křídla. Na obzvlášť výrazné nuance a expresivní hru lze použít pedály damper, soft a sostenuto. Díky podpoře half-pedalingu je celkový pocit ze hry ještě autentičtější a jen těžko ho lze odlišit od akustického nástroje.

Jednoduchá funkce nahrávání se dvěma party

Svoji hru si můžete jednoduše nahrát přímo do nástroje a pak si ji objektivně poslechnout, abyste ji mohli dále rozvíjet. Pomocí dvoupatrového rekordéru můžete natáčet hlasy obou rukou jednotlivě jeden po druhém, anebo nahrávat do přednahrané sklady. Ještě více můžete zefektivnit své cvičení tím, že zpomalíte tempo nahrané skladby, abyste se ji naučili rychleji a efektivněji, a lépe zvládli náročné pasáže.

Funkce, které může nabídnout jen digitální piano

Integrovaný metronom je vítanou pomůckou při cvičení a lze ho snadno zapnout a vypnout stisknutím tlačítka – ideální na hodiny anebo ke zlepšení vlastního pocitu pro tempo. Můžete prozkoumat režimu „Layer“ s kombinací dvou zvukových barev současně stlačením příslušných zvukových tlačítek. Můžete smíchat třeba smyčcové nástroje, vibrafon a jiné nástroje se zvukem klavíru. Anebo použít režim „Partner“, který rozdělí klaviaturu na dvě části se stejným rozsahem, takže mohou dva hráči hrát vedle sebe tytéž tóny. Jde o mimořádně praktickou funkci pro uřitele a studenty, ale i pro rodiče a děti ke sdílení hudebních zážitků, anebo na efektivní výuku náročných pasáží.

Podpora zvuku přes Bluetooth

Připojte k Poetry zařízení Bluetooth, například smartphone, a jednoduše si pusťte svou oblíbenou hudbu. Pomocí této funkce můžete Poetry samozřejmě využít i jako výkonný ozvučný systém pro Bluetooth, když právě nehrajete.

50 Chopinových mistrovských děl

Ponořte se do světa Chopina s 50 vybranými mistrovskými díly, které jsou součástí klavírního doprovodu. Prozkoumejte a porovnejte zvuky italského koncertního klavíru se zvuky historického PLEYEL, anebo si vychutnejte hudbu, kterou vám Poetry zahraje. Kromě toho se Poetry dodává s knihou partitur obsahující 23 pečlivě vybraných Chopinových klavírních skladeb, takže se kromě nabízeného zážitku z poslechu můžete vydat na vlastní hudební cestu skladatelovým světem. Deset dalších demo skladeb vám představí další zvukové možnosti, které Poetry nabízí.

Chopin a klavír Pleyel

Chopin slavně prohlásil: „Když se necítím ve formě, raději hraji na klavír Érard, protože má jasný a hotový tón. Ale když jsem čilý, připravený přinutit své prsty neúnavně pracovat, pak dávám přednost Pleyel.“ Ve 30. letech 19. století, kdy se Chopin přestěhoval do Paříže, existovali ve Francii dva významní výrobci klavírů: Érard a Pleyel. Zatímco klavíry Érard se vyznačovaly nádherným zvukem, velkou hlasitostí a jednoduchou funkčností, klavíry Pleyel byly měkké a jemné, citlivé i na tu nejmenší změnu dotyku a tvrdilo se o nich, že to jsou nástroje, které po hráči vyžadují velkou dávku sebejistoty. Rozmanitost zvuků, které klavír Pleyel poskytoval, a které vycházely z jeho delikátní citlivosti na dotyk, byla pro Chopinova díla zásadní, a byl to jeho oblíbený hudební partner.

O modelu Pleyel 1843

Klavír Pleyel  z roku 1843, který je součástí Poetry, je pozoruhodným nástrojem vyrobeným ve 33. roku Chopinovy života. Do Japonska byl převezen v původním stavu ze svého domova ve Francii, když podstoupil důkladnou restauraci. Jen spotřební díly, které bylo třeba vyměnit, byly získány lokálně, zatímco ostatní komponenty byly speciálně objednány z Francie. Výsledkem je věrná restaurace, která zachovala klavír ve stavu, který se významně podobá tomu z roku 1843.