Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

.

Opsix SE

Opsix SE

ALTERED FM SYNTHESIZER

Opsix SE: 37 790.00 CZK / 1 499.00 €


Koupit

Opsix SE

Digitální syntezátory

Rekordní výkon. Jedinečný zvuk

Opsix SE je digitální syntezátor jako žádný jiný. Díky prémiové celokovové konstrukci, klaviatuře s rozsahem 61 kláves a aftertouch nabízí nový svět zvukových možností. Vychází z expanzivního zvukového enginu původního modelu Opsix, a ještě jej vylepšuje zvýšenou polyfonií a hlasy, čehož výsledkem je syntezátor s vynikajícím výkonem a přesným ovládáním.

Mix operátorů Opsixu poprvé zjednodušil FM syntézu, díky čemuž je nejen srozumitelná, ale také ovladatelná. S přidáním dalších možností syntézy a programování nabídl efektivnější pracovní postup a ještě bohatší zvuk.

Opsix SE to posouvá ještě dál. Je vybaven prémiovou 61-klávesovou Natural Touch klaviaturou Korg doplněnou o aftertouch, která přináší výjimečný zážitek očekávaný od vlajkových pracovních stanic Korg. Díky elegantnímu, robustnímu kovovému tělu je konstruován pro intenzivní živé koncerty i preciznost studiového nahrávání. Kovové knoby jsou optimálně nastaveny pro snadné ovládání. Pod svým zevnějškem se opsix SE může pochlubit neuvěřitelnou kapacitou 80 stereo hlasů polyfonie.

Opsix SE se dodává se stovkami předinstalovaných zvuků vylepšených o ovládání pomocí aftertouch. Kromě toho je plně kompatibilní se zvuky a samply z původního opsixu i ze softwaru opsix native včetně mnoha knihoven vysoké kvality.

 • Vytvořen pro nejvyšší nároky
 • Prémiové kovové provedení
 • Exkluzivní tvrdé pouzdro
 • Limitovaná edice Platinum
 • Intuitivní Operator Mixer
 • Důležité parametry na dosah ruky
 • Šest syntéz v jednom nástroji
 • Architektura Altered FM poskytuje široké zvukové spektrum
 • Výkonná efektová sekce
 • Automatizovaný 16 krokový sekvencer
 • Monstrózní modulační matice
 • Inspirující funkce náhodného výběru pro vytváření nových zvuků
 • Bezplatný Librarian Software
 • Spousta volitelných zvukových balíčků dostupných v KORG Shopu
 • Speciální crossgrade na Opsix native (software)

Vytvořen pro nejvyšší nároky.

Opsix SE vznikl z touhy hrát na tento neuvěřitelný syntezátor oběma rukama. Díky prémiové klaviatuře Natural Touch se 61 klávesami nabízí opsix SE stejně kvalitní pocit jako špičkové pracovní stanice KORG. Funkce aftertouch umožňuje ovládat výjimečné zvuky přímo pod vašimi prsty. Původní tovární presety byly samozřejmě optimalizovány pro novou funkci aftertouch a rozšířeny o další, nové zvuky. Ve skutečnosti byly téměř všechny presety upraveny tak, aby využívaly výhod funkce aftertouch, většího rozsahu klaviatury a vyšší polyfonie.

Prémiové kovové provedení.

Opsix SE zaujme i na pohled svým vzhledem. Jako hold klasickým vintage syntezátorům je elegantně štíhlé tělo s hliníkovým ovládacím panelem v ušlechtilé, lesklé metalické hnědé barvě. V kombinaci s barevnými LED diodami tak vzniká jedinečně expresivní design, který se skvěle vyjímá na pódiu i ve studiu. Stylový design doplňují boční panely v neméně elegantním černém metalickém provedení.

Exkluzivní pevné pouzdro

Opsix SE se dodává s tvrdým pouzdrem, které nabízí také úložný prostor pro kabely a volitelný sustain pedál. Nástroj je tak vždy dobře chráněn, ať už se přepravuje na další zkoušku, nebo se chystá na světové turné.

Limitovaná platinová edice

Na oslavu vydání dlouho očekávaného modelu opsix SE bude v omezeném množství k prodeji nádherný platinový model (*).
* Rozdíly jsou pouze kosmetické, specifikace jsou naprosto stejné jako u standardního modelu. opsix SE Platinum obsahuje exkluzivní sadu samolepek..

Intuitívní Operator Mixer

Srdcem každého zvuku je mix operátorů Opsixu SE - jednoduchá skupina šesti faderů a knobů, které zvou ke zkoumání. Každá část se rozsvítí červeně v případě nosné vlny (carrier), nebo modře pro modulátory. Manipulace s nimi otevírá nové možnosti tvarování zvuku, které vdechnou vašim hudebním nápadům nový život. Tento jednoduchý, praktický pracovní postup je součástí toho, co činí Opsix SE tak jedinečným, stejně jako zvuky, které nabízí.

Důležité parametry na dosah ruky

Ať už měníte preset, nebo vytváříte nový patch od začátku, šest ovládacích prvků Data Entry na pravé straně vám poskytne rychlý přístup k potřebným parametrům a plynule spolupracuje s velkým OLED displejem a umožňuje přehledný a soustředěný pracovní postup. V kombinaci s operátorským mixérem je tak vytváření nových zvuků hračkou.

Vyberte si z obsáhlé kolekce klasických filtrů analogového typu, od radikálních dolních a horních propustí, které najdete na MS-20, až po výkonný a teplý dolnopropustný filtr KORG Polysix, který dodá vintage charakter každému zvuku. Na výběr jsou také další rezonanční 2 nebo 4pólové dolní, horní, pásmové a pásmové propustné filtry.

Displej dokonce nabízí vestavěný spektrální analyzátor i osciloskop, což umožňuje přímou vizuální zpětnou vazbu přehrávaných zvuků.

Syntéza šest v jednom

Jádro Opsixu je opravdu exponenciální. Jelikož vlnové tvary lze uspořádat a modulovat téměř nekonečnými způsoby, Opsix může snadno zpracovávat zvuky podobně jako mnohé typy syntézy:

Subtraktivní

Odstraněním částí zvuku získáte požadovaný zvuk; nejpoužívanější syntéza. Opsix využívá až šesti obálek a vícenásobně modelované filtry k dosažení mnoha špičkových a klasických tónů analogové syntézy.

Semi-modulární

Odstraněním částí zvuku získáte požadovaný zvuk; nejpoužívanější syntéza. Opsix využívá až šesti obálek a vícenásobně modelované filtry k dosažení mnoha špičkových a klasických tónů analogové syntézy.

Analogová (modelovací)

Díky ovládacím prvkům v analogovém stylu a množství navrstvených vlnových průběhů v mžiku změníte digitální zvuk na analogový. Vychutnejte si hluboké basy, ostré sóla, hutné zvuky ploch, rozmazané tóny dechových nástrojů a mnoho dalšího.

Waveshaping

Přidávání záměrného zkreslení do vlnových průběhů s cílem dosáhnout agresivní barvy, které jsou buď harmonické, nebo neharmonické. Pomůže vám to vyrobit drsné, kousavé tóny, nasycené charakterem.

Aditivní

Klíčem k rozsáhlé škále harmonických a disonantních zvuků plných napětí je skládání vlnových forem a míchání jejich harmonických složek. Díky šesti dostupným operátorům lze získat kompletní zážitek z FM včetně možnosti vrátit se v čase, a získat klasické zvuky, které jste slyšeli během celé historie nahrávání.

Klasická FM

V neposlední řadě velmi flexibilní a výkonná architektura Opsixu začíná skutečnou šestiperátorovou FM. Díky tomu snadno poskytuje charakteristické zvuky, které jste jistě slyšeli v tisících hitů od 80. let až po současnost, a to s mnohem větší polyfonií než mají jiné samostatné FM syntezátory, které jsou dnes k dispozici.

Díky všem těmto způsobům tvorby a zkoumání zvuků je Opsix SE jedinečný syntezátor „budoucí moderní klasiky"!

Změněná realita

Opsix SE je založen na FM, ale tím podobnost s klasickou syntézou končí. Architektura Altered FM přináší zvuky v širokém spektru, mnohem širším, než dokázala dosud jakákoli syntéza, a to díky novým zvukovým komponentům; novým tvarem vln, filtrem, tvarováním, efektem, LFO, obálkám, modulacím a dalším, které se promítají do jejích širokých zvukových možností.

Výkonné efekty

Opsix SE poskytuje tři bloky po 30 typech efektů s vysokým rozlišením, které můžete používat společně, a ještě více tak vylepšit své zvuky. K dispozici je vše od skvělého mixu použitelných standardních efektů, jako je chorus, phaser, delay a kompresor, až po prvotřídní třpytivé reverby, které váš zvuk pozvednou na vyšší úroveň.

Automatizovaný 16 krokový sekvencer

Opsix SE je vybaven neuvěřitelně výkonným krokovým sekvencerem, který může svou flexibilitou a všestranností konkurovat jakémukoli grooveboxu. Stačí stisknout tlačítko play na libovolném zvuku a vyzkoušet si komplexnost těchto sekvencí na vlastní kůži! Každý zvukový program je dodáván s již zabudovanou vlastní sekvencí, ale samozřejmě si můžete vytvořit vlastní.

V každém kroku lze zaznamenat až šest not a u každé noty lze upravovat rychlost, čas gate a časování přehrávání. Vytvářejte dlouhé fráze nebo jemně posouvejte časování jednotlivých not a vytvářejte autentické údery do strun nebo rolování bicích - tedy věci, které s běžným 16krokovým sekvencerem nejsou možné! Funkce motion sequencing v opsix SE také umožňuje zaznamenávat změny hodnot až šesti různých parametrů, například pro vytvoření plynulých zvukových přechodů v rámci hudební fráze nebo pro vytvoření rytmických patternů, jejichž zvuk se dramaticky mění s každým krokem.

.

Monstrózní modulační matice

Možnosti modulace, které Opsix SE nabízí, lze označit za ohromující. Díky šesti různým režimům algoritmizace a 40 přednastaveným algoritmům, stejně jako možnosti vytvářet vlastní algoritmy, nabízí Opsix SE nekonečné možnosti zvukového designu.

Tato syntéza je navíc poháněna procesory na konci signálového řetězce. Sekce MOD pracuje nezávisle na operátorech a nabízí tři generátory obálky, tři LFO a 12 virtuálních patchů pro široké možnosti směrování. Pomocí těchto funkcí lze dosáhnout obrovské škály modulací, které působivě oživí vaše zvuky.

Inspirující náhodná funkce pro vytváření nových zvuků.

Máte-li náladu na nečekané zvukové objevy, použijte funkci Randomize. Stisknutím tlačítka označeného ikonou krychle zcela změníte parametry syntezátoru a vytvoříte nový, jedinečný zvuk. Funkci Randomize můžete použít pro všechny parametry, nebo jen pro operátory, algoritmus nebo sekvence.

Svým hodem můžete trefit zlato, ale pokud ne, prostě to zkuste znovu nebo výsledek použijte jako výchozí bod pro další nový zvuk.

Struktura

Bezplatný Librarian Software

Sound Librarian pro Opsix umožňuje zobrazovat a organizovat data na Opsixu SE připojeném k počítači prostřednictvím USB, a přenášet zvuková data mezi Opsixem SE a počítačem.

KORG Shop

KORG Shop nabízí širokou škálu zvukových balíků pro Opsix, které jsou připraveny k použití. Naši zvukoví designéři, umělci a specialisté na FM syntezátory z celého světa pro vás pečlivě připravili tyto zvuky, které můžete použít ve své hudební produkcii.

Bezplatný balík hudebního software.

Opsix SE se dodává s různorodým hudebním softwarem od Izotopu včetně "Ozone Elements", který vám umožní nejen vytvářet skladby, ale je také mastrovat pomocí umělé inteligence, "Skoove", který vám pomůže zlepšit vaše dovednosti při hraní na klávesách, jakož i softwarové syntezátory KORG a dalších značek.

Jinými slovy, v okamžiku, kdy se vám do rukou dostane tento syntezátor, budete mít k dispozici řadu nástrojů, které vám pomohou posunout vaši hudbu na vyšší úroveň.

Více informací o Balíku softwaru KORG a soubory ke stažení zde >>

Speciální crossgrade na Opsix native (software).

Pro ty, kteří mají hardware série Opsix, je připraven přechod na Opsix native (software) za speciální cenu. Prostřednictvím softwaru Opsix librarian mohou získat kuponový kód, který jim umožní nákup za speciální cenu 49,99 USD v obchodě KORG Shop. Uživatelé tak budou moci používat hardware série Opsix na pódiu a Opsix native v DAW, díky čemuž bude použitelný v různých prostředích.
* Vyžaduje Opsix Sound Librarian v1.0.1 nebo novější verzi:

1. Majitelé Opsix a Opsix SE: Stáhněte si a nainstalujte nejnovější verzi editoru Opsix Editor/Librarian.
2. Otevřete menu File v Editor/Librarian a vyberte položku "Get Plug-in Coupon...".
3. Zobrazí se dialogové okno a kód kuponu. Postupujte podle pokynů na obrazovce a uplatněte kupón v KORG Shop.

Stáhněte si nejnovější verzi Opsix Sound Librarian

Přejděte do obchodu KORG

Opsix native

Opsix SE je digitální syntezátor, který se nepodobá žádnému jinému, s tomu odpovídajícími zvuky. Okamžitě objevte stovky svěžích, špičkových zvuků, které inspirují váš další hudební projekt! Posuňte se ještě dále s možností přizpůsobení přímo na dosah ruky.

Mix operátorů, který dramaticky mění vlastnosti zvuku, a flexibilní zvukový engine, který daleko přesahuje oblast FM nástrojů, což je symbolizováno slovem "Altered", zůstávají zachovány, stejně jako jedinečná schopnost softwaru poskytovat pohled na všechny parametry z ptačí perspektivy. Uživatelské rozhraní dále rozšiřuje potenciál tohoto syntezátoru.

Opsix native je plug-in verze Opsix/Opsix SE pro produkční použití v DAW se stejným zvukovým enginem jako má Opsix/Opsix SE.

Informace o Opsix native.