Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

.

Opsix mk II

Opsix mk II

ALTERED FM SYNTHESIZER

Opsix mk II: 19 890.00 CZK / 789.00 €


Koupit

Opsix mk II

Digitální syntezátory

Celé spektrum zvuků

Opsix mkII je digitální syntezátor jako žádný jiný. Vychází z původního modelu opsix, polyfonie se však zdvojnásobila na působivých 64 hlasů! Výsledkem je vynikající výkon s precizní kontrolou nad všemi parametry formování zvuku.

Díky mixu jeho operátorů se FM syntéza stala poprvé mimořádně dostupnou, srozumitelnou a intuitivně ovládatelnou. S dodatečnými možnostmi syntézy a programování nabídl opsix mimořádně efektivní pracovní postup na vytváření jedinečných zvuků.

Opsix mkII je rovněž plně kompatibilní se zvuky původního opsix, opsix SE a softwarem opsix native, stejně jako s mnoha zvukovými knihovnami opsix mkII od třetích stran.

 • Rozšířená polyfonie 64 hlasů
 • Mix operátorů zabezpečuje přehlednost
 • Všechno na dosah ruky
 • Šest typů syntézy v jednom nástroji
 • Vše je jiné díky Altered FM
 • Výkonné efektové procesory
 • Polyfonický Motion Sequencing
 • Flexibilní modulační matice
 • Náhoda hraje ve váš prospěch
 • Bezplatný Librarian software
 • Množství zvukových balíků připravených na použití v obchodě KORG Shop (https://korg.shop/sound-libraries/opsix.html)
 • Speciální nabídka crossgrade pro opsix native (software)

Rozšířená polyfonie 64 hlasů

Opsix mkII má 64 hlasů, což je dvakrát více než 32 hlasů původní verze. To umožňuje rozsáhlé zvukové experimenty bez obav z náhlého vypadnutí hlasů. Kromě toho je sekce mixu operátorů, která je jedním z nejdůležitějších prvků koncepce ovládání opsix mkII, v nové, zelené barvě.

Mix operátorů zabezpečuje přehlednost

Srdcem každého zvuku v opsix mkII je jedinečný mix operátorů – snadno pochopitelná kombinace šesti faderů a knobů, které vás zvou na cestu objevování zvuků. Každý ze šesti partů je podsvícený a poskytuje vizuální zpětnou vazbu o své aktuální funkci prostřednictvím příslušné barvy: zvukové signály se rozsvítí červeně, zatímco modulátory jsou indikovány modrým podsvícením. Změnou nastavení těchto ovládacích prvků lze v okamžiku změnit aktuální zvuk, což může poskytnout závan čerstvého vzduchu vašim hudebním nápadům. Tento jednoduchý a srozumitelný pracovní postup je to, co dělá opsix mkII tak výjimečným – samozřejmě kromě jeho výjimečných zvuků.

Vše na dosah ruky

Ať už si chcete přizpůsobit předpřipravený preset podle vlastních představ, anebo vytvořit vlastní zvuky od začátku, šest flexibilních ovládacích prvků na zadávání dat vám nabízí mimořádně rychlý přístup ke všem důležitým parametrům. Bez problémů spolupracují s příslušným zobrazením na velkém OLED displeji, abyste měli vždy dokonalý přehled, a tím i neomezený, kreativní pracovní postup. V kombinaci s mixem oparátorů se tvorba nových zvuků stává dětskou hrou - a je skvělou zábavou!

Vyberte si ze široké nabídky filtrů v analogovém stylu, jako jsou například radikální lowpass a highpass filtry KORG MS-20 nebo výkonný, ale sametově hladký lowpass filtr Polysix, který dodá vašemu zvuku nádherný vintage charakter. K dispozici jsou i rezonanční dvoupólové a čtyřpólové lowpass, highpass, pásmové a dokonce i pásmo odstraňující filtry.

Je tu i zabudovaný spektrální analyzátor a klasický osciloskop na displeji pro přímou vizuální zpětnou vazbu při tvorbě zvuků.

Šest typů syntézy v jednom nástroji

Základní princip opsix mkII se nedá popsat jiným slovem než "rozmáchlý". Protože umožňuje uspořádání a modulaci vlnových průběhů téměř nekonečným množstvím způsobů, je pro opsix mkII jednoduché vytvářet zvuky různými formami syntézy:

Subtraktivní syntéza:

Jednotlivé složky zvuku se selektivně odstraňují, aby se vytvořil požadovaný nový zvuk. Tato forma syntézy je nejpoužívanější. Opsix mkII nabízí pro tento účel až šest obálek a různé modely filtrů, pomocí kterých lze vytvořit nespočetné množství klasických i inovativních zvuků.

Semi-modulární syntéza:

Přetrasováním signálové cesty ke změně zvuku. Výběrem různých algoritmů se výrazně mění základní charakter výstupního zvuku. A co je na tom nejlepší: nepotřebujete na to jediný patch kabel!

Analogová modulace:

Díky analogovému ovládání a velkému množství vrstvitelných průběhů můžete v okamžiku přejít z digitálního světa do analogového a zpět. Vytvářejte ultra hluboké basy, brilantní sóla, teplé zvuky ploch, klasické vintage dechové zvuky a, a, a, a...

Waveshaping:

Přidávání záměrně vytvořeného zkreslení do vlnových průběhů s cílem generovat agresivní tóny, které mohou být harmonické i disharmonické. Tímto způsobem lze vytvořit obzvlášť ostré a kousavé zvuky, které mají velký charakter.

Aditivní syntéza:

Klíčem k vytvoření široké škály harmonických, disonantních a vzrušujících zvuků je vrstvení vlnových průběhů na sebe, a současné míchání jejich harmonických složek. Díky šesti dostupným operátorům je možné pokrýt celou sekci FM. Vydejte se na cestu časem za ikonickými zvuky syntezátorů, které několik desítek let psaly hudební historii.

Klasická FM syntéza:

V neposlední řadě velmi flexibilní a výkonná architektura opsix mkII nabízí skutečnou FM syntézu se šesti operátory. Díky tomu snadno a autenticky reprodukuje legendární charakteristické zvuky, které bylo slyšet na nespočetných hitových produkcích od 80. let až po současnost - a to s výrazně vyšší polyfonií, než mají jiné samostatné FM syntetizátory, které jsou dnes k dispozici!

Opsix mkII, vybavený všemi těmito možnostmi, má prostředky na to, aby se stal moderní klasikou pro extravagantní zvukový design.

Všechno je jiné díky Altered FM

To, co začalo myšlenkou vdechnout nový život klasické formě syntézy, se rychle vyvinulo úplně jiným směrem. Základem generování zvuku opsix mkII je FM, ale tím podobnost s touto formou syntézy končí. Architektura Altered FM přináší obrovské spektrum zvuků, které je univerzálnější než téměř jakákoli jiná forma syntézy před ní. Díky dodatečným vlnovým průběhům, filtrům, waveshaperům, efektům, LFO, obálkám, modulacím a dalším prvkům je možné realizovat téměř nekonečné množství nových, nikdy dříve neslyšených zvuků.

Výkonné efektové procesory

Opsix mkII nabízí tři efektové bloky, které lze používat současně, a každý z nich je vybaven 30 efekty s vysokým rozlišením. S nimi můžete snadno dál vylepšovat vlastní zvuky a posouvat je na úplně novou úroveň. Pestrý výběr efektů nabízí směs důležitých standardních efektů, jako jsou chorus, phaser, delay a kompresor, ale i specializovanějších zástupců svého druhu, například zvukotvorné shimmer reverby studiové kvality, které vašim zvukům otevírají úplně nové dimenze.

Polyfonický Motion Sequencing

Opsix mkII je vybaven mimořádně všestranným krokovým sekvencerem, který svojí flexibilitou a rozsáhlými možnostmi dává zabrat četným grooveboxům. K vyvolání komplexních sekvencí s neustále se měnícími zvuky stačí jednoduché stisknutí tlačítka PLAY. Každý zvukový program už obsahuje vlastní sekvenci, ale samozřejmě si můžete naprogramovat i vlastní.

V jednom kroku lze naprogramovat až šest not, a pro každou notu lze upravovat hodnotu dynamiky, čas gate a časování přehrávání. To vám umožňuje vytvářet dlouhé fráze anebo jemné časové posuny, které jsou potřebné například pro typické kytarové doprovody anebo virbly bicích - možnosti, které běžný 16-krokový sekvencer jednoduše nenabízí. Motion Sequencer opsix mkII nadto umožňuje zaznamenávat automatizace až šesti různých parametrů, takže můžete ve zvuku oživovat jemné nuance, anebo dokonce vytvářet komplexní rytmické patterny, jejichž zvuk se s každým krokem drasticky mění.

Flexibilní modulační matice

Možnosti modulace, které opsix mkII nabízí, doslova překračují hranice. Se šesti různými režimy operátorů a 40 presetovými algoritmy, plus možností vytvářet vlastní algoritmy, nabízí opsix mkII téměř nevyčerpatelný arzenál zvukových nástrojů.

Syntézu opsix mkII dále podporují procesory na konci signálového řetězce. Sekce MOD pracuje nezávisle na šesti operátorech a poskytuje tři obálky, tři LFO a dvanáct virtuálních patchů pro obrovské možnosti propojování. S touto výbavou můžete v okamžiku vytvořit rozsáhlé modulace pro zvlněné hudební krajiny, anebo zvuky s výrazně rytmickým charakterem.

Náhoda hraje ve váš prospěch

Šikovná funkce náhodnosti může poskytnout zvláštní inspiraci. Jednoduchým stisknutím tlačítka se symbolem hrací kostky se zvukové parametry syntezátoru doslova "náhodně promíchají", čímž vznikají úplně nové, jedinečné zvuky. Tato funkce náhodnosti se dá aplikovat na všechny parametry současně, anebo jen na operátory, algoritmus anebo uloženou sekvenci.

Tímto způsobem mohou "malé šťastné náhody" vytvořit fantastické nové zvuky, anebo poskytnout užitečný základ pro další úpravu zvuku.

Bezplatný Librarian software

Software opsix Librarian umožňuje počítačovou správu zvuků na opsix mkII připojením přes USB, stejně jako přenos jednotlivých zvukových dat mezi opsix mkII a připojeným počítačem.

KORG Shop

KORG Shop nabízí široký výběr různých zvukových balíků pro opsix mkII, které můžete použít přímo ve své produkci bez nutnosti další úpravy. Naši zvukoví designéři, umělci a spexialisté na FM syntetizátory z celého světa pečlivě vytvořili tyto zvuky, které obohatí vaši produkci.

Balík bezplatného softwaru

Opsix mkII se dodává s výběrem různého hudebního softwaru, včetně Ozone Elements od iZotope, který vám umožní masterovat vlastní skladby pomocí umělé inteligence, zkušebního předplatné softwaru na výuku hry na klavír Skoove, a softwarových nástrojů od KORGu a dalších výrobců.

Jinými slovy, ve chvíli, kdy držíte v rukou tento nástroj, máte k dispozici i všestranný výběr softwarových produktů, které vám pomohou posunout vaši hudbu na vyšší úroveň.

Speciální nabídka crossgrade na opsix native (software)

Pro ty, kteří mají hardware série opsix, jsme připravili přechod na opsix native (software) za speciální cenu. Prostřednictvím softwaru opsix librarian mohou získat kupónový kód, který jim umožní nákup za speciální cenu 49,99 USD v obchodě KORG Shop. Uživatelé tak budou moci používat hardware série opsix na pódiu a opsix native v DAW, díky čemuž bude použitelný v různých prostředích.

* Vyžaduje opsix Sound Librarian v1.0.1 anebo novější verzi.

1. Majitelé opsix mkII a opsix SE: Stáhněte si a nainstalujte nejnovější verzi editoru opsix Editor/Librarian.

2. Otevřete menu File v Editor/Librarian a vyberte položku "Get Plug-in Coupon...".

3. Zobrazí se dialogové okno a kód kupónu. Postupujte podle pokynů na obrazovce a uplatněte kupón v KORG Shope.

opsix native

opsix mkII je digitální syntezátor, který se nepodobá čemukoliv jinému, s tomu odpovídajícími zvuky. Okamžitě objevte stovky svěžích, špičkových zvuků, které inspirují váš další hudební projekt! Posuňte se ještě dál s možností přizpůsobení přímo na dosah ruky.

Mix operátorů, který dramaticky mění vlastnosti zvuku, a flexibilní zvukový engine, který daleko přesahuje oblast FM nástrojů, což je symbolizované slovem "Altered", zůstávají zachovány, stejně jako jedinečná schopnost softwaru poskytovat pohled na všechny parametry z ptačí perspektivy. Uživatelské rozhraní dále rozšiřuje potenciál tohoto syntezátoru.

opsix native je plug-in verze opsix mkII k použití v produkci v DAW se stejným zvukovým enginem jako má opsix mkII.