Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

opsix

Opsix

Opsix

ALTERED FM SYNTHESIZER

Opsix: 11 290.00 CZK / 444.00 €


Koupit

Opsix

Digitální syntezátory

Související stránky

Přehodnoťte všechno, co víte o FM syntéze.

Opsix představuje novou a rozsáhlou inovaci klasické digitální syntézy. Podobně jako u wavestate, když se vrátil ke wavesequencingu ve výkonnější, muzikální a výrazně přístupnější formě, nyní přichází Korg opsix s radikálně inovovanou FM syntézou, čehož výsledkem je nový neuvěřitelně flexibilní a jedinečný synth.

Opsix je syntezátor s radikálně inovovanou šestioperátorovou FM syntézou. Díky snadno dostupnému mixéru operátorů a flexibilnímu zvukovému enginu, který výrazně překračuje možnosti tradiční FM, rozšiřuje tento nástroj potenciál digitálních syntezátorů na maximum.

Opsix je nástroj pro hudebníky všech generací – je moderní v každém směru, vychází ze základů, aby vám poskytl pohled na budoucnost. Ať už jste v synth nováček, hledáte jedinečný doplněk do vaší zvukové palety, nebo jste tradiční FM purista, opsix splní všechna očekávání.

 • Skutečná 6-operátorová FM syntéza, a více
 • Objevování FM syntézy, snadněji než kdykoliv předtím
 • Plná editace šesti otočnými enkodéry
 • Pět režimů operátora, které rozšiřují možnosti FM syntézy
 • 40 presetových algoritmů a uživatelský algoritmus
 • Tři obálky, tři LFO a 12 virtuálních patchů nabízejí široké možnosti modulace.
 • Jedenáct výkonných filtrů včetně MS-20 a Polysix
 • Tři sady 30 typů vysoce kvalitních efektů
 • Přehledná editace díky spektrálnímu analyzátoru a osciloskopu
 • Výkonný 16-krokový polyfonický sekvencer
 • Funkce Randomize přidává úpravě zvuků nepředvídatelnost
 • Plynulé doznění zvuku při přepnutí na jiný zvuk (SST)
 • Možnost ukládat zvuky do banky Favorite (oblíbené)
 • Kompaktní design s 37-klávesovou klaviaturou

Skutečná syntéza FM se šesti operátory a nové vychytávky

Opsix je nový digitální syntezátor, který obsahuje náš nově vyvinutý šesti operátorový generátor zvuku. Přestože má nástroj zvukovou strukturu se šesti operátory jako klasické FM syntezátory, Opsix zvuky nejen reprodukuje, ale je také zcela přetváří! Různorodostí zvukových průběhů, režimů operátora, které jdou nad rámec sféry FM a filtru, který doplňuje subtraktivní syntézu. Opsix pomáhá překonávat komplexnost FM syntézy tak, že se můžete soustředit na zkoumání zvuků namísto jejich programování. Jednoduše řečeno, Opsix nabízí editační jednoduchost analogových syntezátorů na řízení pravděpodobně nejhlubšího typu digitální syntézy.

Objevování FM syntézy, snadněji, než kdykoliv předtím

Hudebníci dnes používají hardwarové digitální syntezátory, neboť mají funkce a jsou ovladatelné jako málokterý softwarových nástroj. Šest setů knobů a posuvných potenciometrů jakož i mixér operátorů na panelu Korgu opsix jsou symbolem tohoto faktu. Volca FM od Korgu byla první reinkarnací FM syntézy, která přenesla nejdynamičtěji parametry FM syntézy z menu na panel nástroje. Korg opsix jde v přátelskosti ovládání ještě mnohem dál.

Knoby a posuvné potenciometry s dvoubarevnými LED diodami pomáhají rychle a jasně vidět vztahy mezi operátory, jejichž úkoly se mění s každým algoritmem. To vám umožní provádět přímé změny výšky tónu nebo hlasitosti pro nosiče, a jasnosti zvuku nebo síly harmonických pro modulátory. Tyto ovládací prvky vám poskytují zvukovou kontrolu nad nepředvídatelností FM pouze odečítáním a přidáváním zvuků, jako byste používali mixér nebo táhla organu!

Plná editace šesti otočnými enkodéry

Opsix má kromě mixéru šesti operátorů několik dalších knobů na pravé straně panelu. Použijte šest DATA ENTRY knobů na okamžitou plnou editaci bez minimalizace nebo sumarizace informací. Když se podíváte na tyto ovladače, možná si vzpomenete, jak složitě se ovládaly tradiční FM synthy. Kdysi jste se museli prodírat do hloubky menu a submenu a snadno jste ztratili orientaci, ve které části se vlastně nacházíte. Můžete být klidný – s Opsixem jsou tyto obavy pryč. Nyní můžete editovat bez obav, že se ztratíte díky kombinaci šesti grafických parametrů na velkém OLED displeji a enkodérem uprostřed panelu.

HOME / ALGO stránka je úvodní stránka pro všechno na Korgu Opsix a obsahuje hlavní parametry včetně algoritmů, obálek a efektů. Použijte tuto stránku s mixérem operátorů, abyste mohli začít se syntézou nového zvuku.

Pět režimů operátora, které rozšiřují syntézu FM

Opsix je kolekcí všeho, co je na FM syntéze přitažlivé... ale to není všechno. Kromě sinusových vln nabízí Opsix rozšířený seznam různých tvarů vln pro tvorbu zvuků s bohatou harmonickou strukturou, které mohou posloužit jako základní prvek subtraktivní syntézy pro další zpracování filtrem.

Režimy operátora se používají na generování zvuků, které jsou zcela mimo toho, co dokáže tradiční FM syntéza. Poskytují možnost vytvářet zvuky i pomocí jiných modulací, než je FM. Opsix nabízí mnohem širší možnosti tvorby zvuku. Umožňuje zkombinovat pět režimů operátorů (FM, ring modulation, filtr, filtr FM a wavefolder) a vybrat si ze široké škály průběhů.

40 presetových a jeden uživatelský algoritmus

Algoritmus je kombinace různých funkcí a propojení operátora. Opsix daleko přesahuje klasické FM syntezátory tím, že nabízí nejen 40 přednastavených algoritmů, ale i funkci uživatelského algoritmu s exponenciálně většími možnostmi editace zvuku. To vám dovoluje vytvořit a uspořádat algoritmus od nuly.

Široký rozsah modulace

Syntézu, kterou nabízí Opsix dále obohacují procesory, které přicházejí na konci signálního řetězce. Sekce MOD funguje odděleně od operátorů. Obsahuje tři obálky, tři LFO a 12 virtuálních patchů, což poskytuje široké možnosti směrování. Díky těmto funkcím máte k dispozici obrovský rozsah modulace, kterou zvuku přidáte pohyb od jemného Chorusu po divoké modulační orgie.

Výkonné filtry

Po sekci FM a v přímém kontrastu s ní následuje sekce filtru, která vám nabízí subtraktivní syntézu podobnou analogovému syntezátoru. Vyberte si z celé škály filtrů, od radikálního MS-20 low-pass / high-pass filtru až po výkonný, přitom měkký Polysix low-pass filtr, který dává vašemu zvuku „vintage“ charakter; jakož i dvou – nebo čtyřpólový low-pass, high-pass, band-pass a band reject filtr s rezonancí.

Efekty – truhla plná pokladů

Efekty s vysokým rozlišením, které najdete na Opsix, se dají okamžitě použít při nahrávání. Přístroj nabízí tři sady (které mohou být použity současně) 30 různých efektů; od standardních efektů, jako je kompresor, EQ, chorus, flanger, phaser a stereo delay, až po efekty, jako rotary speaker, grain shifter a další... mimo jiné i shimmering reverb, který přidává nové dimenze již tak úžasným zvukem.

 

Spektrální analyzátor a osciloskop

Frekvenční analyzátor zabudovaný do Opsixu pomáhá hlouběji porozumět FM syntéze. Zobrazuje výstupní úrovně pro každé frekvenční pásmo, takže na první pohled vidíte distribuci a změny harmonických, které jsou způsobeny modulací. Opsix je také vybaven vestavěným osciloskopem, který zobrazuje výstupní vlnové křivky. Změny barvy zvuku a vizuální zpětná vazba vás určitě vtáhnou do hlubokého víru syntézy!

Výkonný 16-krokový polyfonický sekvencer

16 tlačítek v pravé dolní části panelu svítí zeleně, barvami, které evokují FM syntezátory a zároveň plní funkci víceúčelového 16-krokového sekvenceru. S tímto polyfonním sekvencerem na palubě můžete zaznamenat až šest not na každý krok, editovat dynamiku, čas gejtu a timing přehrávání každé noty. Můžete vytvářet dlouhé fráze, nebo dělat jemné posuny v načasování, abyste emulovali strumming na kytaře nebo rychlou repeticemi not na rytmickém bubnu, což typický 16-krokový sekvencer zpravidla neumožňuje. Motion sekvencer Korgu Opsix zaznamenává změny až šesti parametrů, umožňuje tvořit plynulé změny pohybu zvuku v rámci fráze nebo vytvářet rytmy, které se dramaticky mění při každém kroku.

Opsix je vybaven snadno použitelnou 37-klávesovou klaviaturou a disponje i sekvencerem, který dokáže s lehkostí konkurovat groovebox. Stačí stisknout tlačítko PLAY a budete ohromeni výkonem tohoto sekvenceru!

Funkce Randomize přidá zvukem nepředvídatelnost

Pokud máte náladu na neočekávané zvukové objevy, použijte funkci Randomize, kterou Korg poprvé použil na Wavestate. Stisknutím tlačítka označeného ikonou DIE vygenerujete nový zvuk s náhodně pozměněnými parametry. Funkci Randomize můžete použít pro celý zvuk nebo jen pro operátory, algoritmus nebo sekvence. Použijte randomizované zvuky takové, jak jsou, nebo je upravte podle svých představ. Tvořte bez limitů!

Balík hudebního softvéru zdarma

Opsix se dodává s množstvím různého hudebního softvéru od Izotope: „Ozone Elements“, se kterým nejen skladby vytvoříte, ale s pomocí umělé inteligence i zmastrujete, „Skoove“ vám pomůže zlepšit vaši zručnost při hraní na klávesy, DAW softvér „Reason Lite“, jakož i softvérové syntezátory KORG a dalších značek.

Jinými slovy, ve chvíli, kdy začnete hrát na tento syntezátor, budete mít množství nástrojů, které vám pomohou posunout vaši hudbu na novou úroveň.

Aplikace pro iPad/iPhone

KORG Gadget 2 Le (hudební produkční studio DAW)
KORG Module (piano/klávesový zvukový modul)

Softvér pro Mac/Windows:

KORG Collection - M1 Le (syntezátorový zvukový modul)
UVI Digital Synsations (syntezátorový zvukový modul)
AAS Ultra Analog Session (syntezátorový zvukový modul)
AAS Strum Session (zvukový modul akustické kytary)
AAS Lounge Lizard Session (zvukový modul elektrického piana)
Propellerhead Reason Lite (DAW hudební produkční softvér)
Skoove free 3-měsíční demo Skoove Premium (online lekce hry na piano)
KORG Gadget 2 Le for Mac (DAW hudební produkční softvér)
iZOTOPE Ozone Elements (masteringový plug-in)

Více informací o Balíku softvéru KORG a soubory ke stažení zde: