Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

KRONOS

KRONOS

KRONOS

MUSIC WORKSTATION


Koupit

KRONOS

Pracovní stanice

Související stránky

Video manual

Pokrok

Když se skloubí velké ambice a inspirace s nejnovější technologií - výsledek je famózní. Důkazem je právě nový KRONOS. Vytvořen firmou KORG - která přitom využila všech svých bohatých zkušeností za více než 50 let výroby hudebních zařízení - tak, aby uspokojil požadavky těch nejnáročnějších hudebních profesionálů a vizionářů. Se svými devíti syntezátorovými enginy a kompletní výbavou pro hudební vystoupení a produkci je KRONOS zkrátka nejvšestrannějším syntezátorem, jaký byl kdy vytvořen.

KRONOS přináší znovu tu tajemnou magii, napětí a příslib netušeného, které dokáží nabídnout jen zcela přelomové nástroje. Každá z technologií pro tvorbu současné muziky byla na tomto modelu přepracována, vylepšena a všechny jsou pak k dispozici na jediném nástroji. Různé zde využité techniky generování zvuku představují to nejlepší z dostupných možností. Vestavěné efekty otevírají netušené možnosti ke zpracování jakéhokoliv interního nebo externího zvuku. Vícestopé audio a MIDI nahrávání vytváří z tohoto nástroje kompletní a přitom mobilní hudební studio. Mezi ovládacími prvky najdete například duální joystick, špičkovou klaviaturu, ale zejména také revoluční dotykový TouchView™ displej. Nejlepší na tom všem je ale způsob, jakým v sobě KRONOS komplexně integruje všechny tyto zdroje a možnosti, kdy tomuto řešení nemůže v současnosti konkurovat žádná softwarová aplikace či hardwarová hudební platforma.

KRONOS vám zkrátka snadno splní vše, co požadujete, dokáže ale i spoustu dalších věcí navíc. Například v režimu Set List si tak můžete uchovat všechna vaše nastavení či poznámky z displeje pro další případné využití. Pomocí Smooth Sound Transitions můžete eliminovat nežádoucí zvukové přechody při přepínání zvuků nebo režimů. Propojování virtuálních patch kabelů, výběr zvuků nebo třeba editace sekvencí - to vše snadno zvládnete na osmipalcovém barevném dotykovém TouchView displeji. K tomu si připočtěte pokročilé možnosti sekvenceru, funkci KARMA nebo třeba pokročilé komponování bicích pomocí Drum Track nástroje. Vychutnejte si filtry ve stylu MS-20 a neuvěřitelně bohatý Polysix chorus. A protože ten nejlepší tým zvukových inženýrů najdete u firmy KORG, bude taky váš zvuk s tímto nástrojem vždy bezchybný.

Devět různých zvukových enginů

Každý z těchto jednotlivých zvukových enginů, které KRONOS nabízí, má plnou funkčnost kompletního, samostatně fungujícího syntezátoru. Všechny přitom představují špičkovou technologii příslušného způsobu generování zvuku a s každým z nich můžete jako zvukový designer docílit neuvěřitelných výsledků.

Přepracovaný SGX-2 Grand Piano Sound engine

KRONOS a jeho piano engine se vždy mohl pochlubit bohatou kolekcí nesmyčkovaných a přirozeně znějících stereo samplů, nahrávaných zvlášť pro každou z kláves. Tato výlučná kvalita původního SGX-1 engine je pochopitelně zachována také u nového SGX-2 Grand Piano engine, které však navíc nabídne nové Berlin Grand piano. Toto se vyznačuje charakteristickým rezonančním zvukem koncertního křídla se zvláštním důrazem na hloubku tónů. Další vylepšení u SGX-2 engine představují Sympathetic String Resonance a nově nahrané samply pro una corda pedál.

Obrovský výběr zvuků

KRONOS přichází vybaven tisíci zvuků, tvořenými pomocí různých režimů syntézy využívajících přes 21 GB presetových zvukových dat nejrůznějších hudebních žánrů. Každý z těchto zvuků byl přitom do detailů pečlivě odladěn naším týmem zvukových inženýrů. Interní SSD poskytuje skvělou kapacitu 62*GB a tedy více než dostatečný prostor pro uživatelské samplování nebo zvuky stažené z knihoven KRONOS Sound Libraries. Tyto rozšiřující zvukové knihovny pak nabízí velký výběr dalších profesionálně vytvořených zvuků - bez toho že byste museli dokupovat jakýkoliv hardware. Artist Signature Programs obsahují zvuky, používané špičkovými muzikanty soudobé hudební scény. Song Programs jsou pojmenované podle klasických rockových a popových skladeb, jejichž zvuky pak obsahují. Vyzkoušejte si tyto zvuky z oblíbených hitů, které můžete využít jako základ pro svoji vlastní další tvorbu.
* kapacita SSD se může změnit bez předchozího upozornění.

Inovativní Set List režim

KRONOS umí zorganizovat veškeré zdroje, které potřebujete při práci se skladbou - nebo setem skladeb -pomocí režimu Set List. V tomto režimu lze na TouchView displeji zobrazit 16 barevně kódovaných dotykových tlačítek; každé z nich pak okamžitě vyvolá přiřazený Preset, Combination, nebo Sequence - a to ať už jste v jakémkoliv režimu! Ke každému si navíc můžete připojit poznámku (třeba “Sing nastavit na Chorus;” “Transpose Down;” “čekat na saxofonové sólo;” apod.). V režimu Set List máte navíc po ruce devítipásmový grafický EQ, kterým můžete dále doladit celkový zvuk podle svých potřeb. V OS verze 3.0 také tento Set List režim umožňuje širší uživatelskou kustomizaci včetně změny barev při zobrazení, velikosti písma nebo třeba full-screen textový editor. Pro snadnější zadávání textu nebo číselných hodnot lze taky použít počítačovou klávesnici, připojenou přes USB.

Barevný TouchView displej - nyní s funkcí Touch-Drag

Řídícím centrem modelu KRONOS je především obrovský, osmipalcový (800 x 600 pixelů) SVGA barevný TouchView displej. Vedle prostého výběru požadovaných zvuků nebo parametrů, které provádíte dotykem prstu, nyní na něm navíc pomocí funkce Touch-Drag (dotyk a tažení) můžete realizovat mnohem detailnější nastavení hodnot jednotlivých parametrů. Interaktivní nástroje a zobrazované grafické prvky navíc umožňují mnohem víc – třeba propojovat virtuální patch kabely u modulárních typů syntezátorů. Na TouchView displeji nově také naleznete velmi praktickou Search funkci pro rychlé vyhledávání zvuků (podle názvu).

Sekvencer a jeho nástroje pro komponování

Vedle audio a MIDI stop je sekvencer vybaven také sadou nástrojů, které umožní efektivně přetvořit vaše hudební nápady na kompletní skladbu, to vše za pomoci interaktivních technik a procesů v reálném čase, které by u klasických počítačových aplikací byly buď zcela nemyslitelné, nebo přinejmenším velmi těžkopádné.

KARMA

Poprvé se tato revoluční technologie pro rychlé generování sofistikovaných hudebních frází, bicích smyček a backing sekvencí objevila u modelu KORG Karma Music Workstation v roce 2002. V závislosti na tónech a akordech, které zahrajete - plus pohyby táhel, tlačítek a přepínačů - dokáže KARMA generovat hudební efekty, které překonají vaše veškeré představy. Nyní jde navíc o podstatně vylepšenou druhou generaci této technologie, disponující funkcemi jako KARMA Wave-Sequencing, Note Mapping a 8 scén na každý z layerů. KARMA je zkrátka nepostradatelnou součástí vašeho nového KRONOSu, která obohatí vaši hudební inspiraci a bude také skvělým pomocníkem při všech živých vystoupeních.

Bicí stopy neboli Drum Tracks

Tato funkce, která automaticky přehrává bicí paterny, byla poprvé představena v roce 2007 na úspěšném modelu M3 music workstation/synthesizer. KRONOS jako nejnovější KORG workstation pak pochopitelně také Drum Tracks funkci nabízí. Ta přitom dokáže generovat všechnu potřebnou rytmiku, od jednoduchého referenčního beatu určujícímu tempo až po komplexní bicí rytmy, používané v soudobé muzice. U modelu KRONOS byla funkce Drum Tracks dále vylepšena a nabízí plně profesionální bicí, které jsou svou kvalitou srovnatelné s úrovní specializovaných bicích modulů.

Open Sampling System

Díky Open Sampling System dokáže KRONOS rychle nasamplovat externí audio, a to ať už jste v režimu Program, Combination nebo Sequencer. V režimu Open Sampling lze navíc resamplovat dokonce vlastní hru KRONOSu. Banky s uživatelskými samply dále zvyšují komfort při práci se samply, uživatelské samply tak lze jednoduše nahrát a přehrávat, při čemž také určitě oceníte gigantickou kapacitu vestavěného SSD. Používat lze samply ve formátu AIFF, WAV, SoundFont 2.0, a AKAI S1000/3000. Pro rychlý přenos většího objemu dat z počítače lze použít USB Ethernet adaptér. Instrumenty nebo samply, které jste dříve vytvořili na PC, pak můžete dál používat také na svém KRONOSu.

16-stopý MIDI sekvencer / 16-stopý Audio Recorder

KRONOS je vybaven sekcí pro sekvencování/nahrávání, které dohromady obsahují 16 MIDI stop plus 16 audio stop; tedy více než dostatek zdrojů pro to, abyste mohli produkovat fantastickou muziku. MIDI sekvencer umožňuje snadné zachycení vašich okamžitých nápadů, ať už je vyjádříte profesionální hudební frází utvořenou pomocí funkce KARMA, Drum Track, nebo RPPR (Realtime Pattern Play/Recording). 16-stopý audio recorder může současně nahrávat až čtyři stopy nekomprimovaných dat v kvalitě 16-bit/24-bit a samplovací frekvenci 48 kHz. Můžete také hrát současně s playbackem dříve nahraných stop, k tomu přidat efekty a pak to celé resamplovat - takto vytvořené WAV soubory umístíte přímo do stopy. Při finálním cizelování stop pak můžete zcela libovolně používat automatizaci mixéru a editační funkce jako kopírování, vkládání nebo normalizaci. Pokud přes USB připojíte CD vypalovačku, můžete si nakonec hotové album vypálit přímo z TouchView displeje!

16 vestavěných efektových procesorů

KRONOS nabízí 16 interních efektů. Každý z těchto insert efektů lze v kombinaci aplikovat na jeden nebo více hlasů. Na send 1/2 lze dále použít dva master efekty, pro finální úpravu zvuku všech stop lze na závěr také použít dva Total efekty. U každého z hlasů, u každé stopy sekvenceru a každé audio stopy je pro další jemné doladění zvuků navíc k dispozici individuální třípásmový EQ.

USB/MIDI Host porty pro připojení MIDI zařízení

Na KRONOS lze přímo připojit jakýkoliv kompatibilní USB-MIDI controller. Pokud připojíte některý z USB MIDI kontrolerů zn. KORG vybavených padem (tj. nanoPAD, nanoPAD2, padKONTROL), pak se pady 1 až 8 na kontroleru automaticky namapují jako virtuální akordická funkce, takže je můžete používat k přehrávání bicích nebo spouštění akordů na KRONOSu.

Vylepšené ovládací prvky

Vedle parametrů, které lze ovládat přímo z dotykového TouchView displeje, nabízí KRONOS pro práci se zvukem v reálném čase také množství dalších ovládacích prvků. Najdete zde tak zejména čtyřcestný joystick, ribbon controller nebo dva přepínače s přiřaditelnou funkcí, které jsou umístěny nalevo od klaviatury. Poblíž se nachází také Vector joystick. Nad klaviaturou je pak množství dalších přepínačů, devět táhel a osm otočných kolových ovladačů, které vám obdobně nabídnou bezprostřední možnost řízení a úpravy zvuku přesně podle vašich potřeb. Vstup pro pravý pedál (damper pedal) podporuje half-damping a dělá tak hru na piano ještě realističtější. Dále zde najdete také dva další přiřaditelné vstupy pro pedál (jeden typu nožní pedál a jeden typu nožní přepínač).

Špičková klaviatura RH3 Weighted Hammer Action

Obě verze modelu KRONOS s 88 a 73 klávesami jsou osazeny nejlepší klaviaturou zn. KORG, tedy RH-3 Real Weighted Hammer Action. Ta nabízí zcela autentický a přesný herní zážitek jako u klasického piana. Dokonce i varianta s 88 klávesami je přitom natolik úzká, že se vejde na standardní klávesový stojan. KRONOS tak rovněž v této oblasti nabízí ideální propojení dokonalé funkčnosti a designu.

Natural Touch Semi-Weighted Action

Pro ty, kteří preferují okamžitou odezvu klaviatur tradičních syntezátorových keyboardů, nebo zkrátka jen potřebují kompaktní rozměry, je tady KRONOS ve verzi se 61 klávesami, kdy tato klaviatura je lehce vyvážená, rychlá a přesná.

Eliminace nežádoucích zvukových přechodů při změně zvuků, bez ohledu na to v jakém jste režimu

Když během vystupování přepnete program, abyste se připravili na další hru, nebo pokud se přepnete z režimu Program do Combi režimu, bude mít prioritu aktuálně přehrávaný zvuk a jeho efekty, tak aby nedošlo k rušivým zvukovým přechodům při okamžitém započetí přehrávání jiného zvuku. Tato praktická funkce se velmi osvědčila zejména u profesionálních hráčů.