Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

.

KingKORG NEO

KingKORG NEO

SYNTHESIZER

KingKORG Neo: 25 190.00 CZK / 999.00 €


Koupit

KingKORG NEO

Analog modeling syntezátory

Ultra realistický virtuální analogový zvuk s inspirativními funkcemi

Legendární virtuální analogový syntezátor KingKORG je zpět - v kompaktním 37-klávesovém modelu s novými zvuky, kvalitním vokodérem a jedinečným designem!

KingKORG Neo je virtuální analogový syntezátor, který patří do své vlastní ligy. Tento kompaktní univerzální nástroj, navržený pro dnešní hudebníky, kombinuje uživatelské rozhraní klasického analogového syntezátoru s intuitivními možnostmi úprav, a nabízí překvapivou hloubku a flexibilitu.

Díky výkonnému zvukovému generátoru XMT, 37 klávesám plné velikosti, dynamickému vokodéru a množství uživatelsky přátelských funkcí je KingKORG Neo víc než len syntezátor; je to komplexní nástroj pro umělce, kteří se chtějí vydat novými zvukovými cestami a posunout hranice hudební kreativity.

Výkonný a flexibilní zvukový generátor

KingKORG Neo je vybavený virtuálním analogovým XMT zvukovým generátorem. XMT je zkratka pro "eXpanded Modelling Technology" a byl vyvinut k dosažení široké škály zvuků při jednoduchém použití.

Pryč jsou časy zdlouhavého upravování oscilátorů k vytvoření nových zvuků. KingKORG Neo tento proces zjednodušuje díky předem připraveným algoritmům. Tyto pečlivě vytvořené kombinace různých typů oscilátorů a hodnot vám umožní v průběhu chvilky vytvořit zvuky připravené na pódium, které mají něco do sebe.

KingKORG Neo nabízí rozsáhlý výběr algoritmů oscilátorů, které pokrývají co nejširší škálu různých zvuků. Od klasických pilových a čtvercových průběhů až po různé typy šumu typické pro analogové syntezátory a komplexní DWGS a PCM průběhy - tento syntezátor je dokonale připraven na všechny myslitelné aplikace.

Ikonické modely filtrů s vlastním charakterem

Srdcem KingKORGu Neo je jeho pečlivě navržená sekce filtrů, která je jednou z nejdůležitějších vlastností, co se týče charakteru zvuku syntezátoru. KingKORG Neo byl vybaven všestrannou škálou různých typů filtrů, z nichž každý může mít vliv na vaše zvukové kreace - jedna z velkých výhod analogových modelingových syntezátorů.

Sestava filtrů KingKORGu Neo je skutečnou truhlicí pokladů pro zvukové designéry. Nabízí širokou škálu základních typů filtrů, což výrazně usnadňuje precizní tvarování nových zvuků. To však není všechno. KingKORG Neo obsahuje i několik modelů filtrů ovlivněných klasickými monofonními analogovými syntezátory ze 70. let, které jsou ideální pro mohutná sóla a hluboké basy. Jakoby to nestačilo, zvuková esence důležitých polyfonních syntezátorů 80. let byla zachycena i ve vlastních typech filtrů. V této kolekci samozřejmě nesmí chybět ani legendární filtry KORG MS-20.

Jednou z nejpůsobivějších vlastností těchto filtrů je jejich schopnost samooscilace při úplném vytočení rezonance – důležitý trik pro zvukový design klasických analogových syntezátorů. Tato vlastnost otevírá úplně nové zvukové možnosti, od éterických textur až po silné zvuky s výraznou rezonancí.

Integrovaný vokodér

KingKORG Neo má na ovládacím panelu symetrický XLR vstup a dodává se s odolným mikrofonem vysoké kvality. Tato sestava doslova vyzývá, abyste se ponořili do zvukových světů, které vokodér otevírá.

Vokodér KingKORGu Neo je vybaven 16-pásmovým filtrem, jaký najdete ve specializovaných vokodérových zařízeních. Tyto výkonná funkce umožňuje vytvářet klasické vokodérové zvuky, ale to je vlastně jen začátek. Posouváním frekvence filtru pomocí funkce Formant Shift, a jemným nastavením hlasitosti a panoramy každého jednotlivého pásma lze vytvořit svět nových a jedinečných zvuků. Ať už hledáte klasický vintage šarm nebo nejmodernější zvuky, tento vokodér se bez problémů přizpůsobí jakémukoliv hudebnímu stylu.

To však není všechno, protože KingKORG Neo se jednoznačně zaměřuje na flexibilitu. B-timber se dá šikovně použít jako modulátor, tedy jako alternativa mikrofonního vstupu. Tímto způsobem lze vokodérový efekt bez problémů smíchat se zvukem syntezátoru, což otevírá úplně nové zvukové možnosti.

Kromě toho lze vstup mikrofonu individuálně vybrat jako zdroj zvuku pro každý ze tří oscilátorů zvukové skupiny A nebo B. Tato jedinečná funkce umožňuje míchat hlas a nástroj, takže můžete vytvářet obzvlášť kreativní a inovativní zvuky.

Vestavěné presety adaptovatelné na současnou hudební scénu

Tovární zvuky KingKORGu Neo obsahují výběr 200 presetových programů připravených na pódium pro moderní hudebníky. Všechny tyto presety jsou zařazené do osmi kategorií, jako například SYNTH, LEAD a BASS, proto je lze za každé situace rychle a intuitivně najít.

Mistrovské efekty

KingKORG Neo nabízí celkem tři hlavní bloky efektů, každý se šesti nezávislými typy efektů, které můžete použít k dalšímu zdokonalení svých zvuků.

Blok PRE FX poskytuje efekty jako je distortion a simulace zesilovače. MOD FX dodá vašim zvukům klasické efektů klasických efektů phaser, chorus a tremolo. K vytvoření prostorových zvuků poskytuje blok REV/DELAY příslušené ambientní efekty, jako jsou hall, plate a mod delay. Výběr a nastavení efektů jsou velmi jednoduché díky samostatných ovládacím prvkům pro každý z těchto efektových bloků.

Virtuální patch panel

Díky systému virtuálního propojování nabízí KingKORG Neo podobně flexibilní architekturu jako klasické analogové syntezátory, například legendární MS-20. Tato intuitivní funkce přináší flexibilitu fyzického propojování syntezátorů do digitálního věku. Díky šesti virtuálním patch propojením pro každý timbre lze řídící signály, jako například EG, LFO nebo pohyby joysticku, směřovat ke klíčovým zvukovým parametrům, jako je například výšku tónu a cutoff frekvenci. Tato bezproblémová integrace umožňuje komplexní modulace a hloubkovou manipulaci se zvukem, čímž dodává vaší hudbě další kreativní rozměr.

Inspirativní krokový arpegiátor

KingKORG Neo je vybavený všestranným krokovým arpegiátorem, nástrojem, který oživuje vaše zvukové kreace automatickým generováním arpegií z hraných akordů. Posuňte se o krok dál a vyberte si jeden ze šesti různých typů arpegia, abyste si ještě více přizpůsobili svůj zvuk. Můžete také nastavit délku, interval a stav zapnutí/vypnutí každého jednotlivého kroku, což nabízí širokou škálu rytmických možností.

Intuitivní ovládání

Ovládací panel KingKORGu Neo byl navržen tak, aby kombinoval pocit z klasického analogového syntezátoru s nejlepšími současnými technologiemi. Jeho rozložení je sofistikovaně rozložené do jednotlivých bloků, díky čemuž se při editaci zvuků snadno zorientujete.

Sekce oscilátorů má vlastní displej, který zobrazuje název aktuálně zvoleného algoritmu. Jednoduchým otáčením příslušného knobu můžete procházet jednotlivými možnostmi, přečíst jejich názvy na displeji, nebo rychle měnit různé kategorie, například "Analogue" nebo "DWGS". Knob "Control" je automaticky přiřazen nejdůležitějším parametrům různých oscilátorů, což umožňuje jejich bezproblémovou úpravu v reálném čase.

V rámci intuitivního ovládání obsahuje ovládací panel KingKORGu Neo i tři samostatné ovládací prvky pro každý ze tří hlavních efektových bloků. Díky tomu je možné snadno porovnávat různé typy a nastavení efektů, a jejich vliv na celkový zvuk. Na svítícím OLED displeji jsou všechny důležité informace vždy dobře čitelné, a to i v těch nejsložitějších světelných podmínkách, například na pódiu nebo ve studiu.

Funkce favorite pro použití na koncertech

Funkce oblíbených položek umožňuje vyvolání často používaných zvukových programů jediným stisknutím tlačítka. Celkem 40 zvukových programů lze přiřadit 8 tlačítkům kategorií jako favorites, a proto je možné je zase rychle a jednoduše znovu vyvolat.

Bezplatný balíček hudebního softwaru

KingKORG Neo je dodáván s rozmanitou sbírkou hudebního softwaru, který vám pomůže posunout vaši hudbu na vyšší úroveň, včetně Ozone Elements od společnosti Izotope pro mastering s umělou inteligencí, Skoove pro zlepšení vašich dovedností při hře na klávesy a softwarových syntezátorů od společnosti KORG a dalších značek.

Více informací o Balíku softvéru KORG a soubory ke stažení zde >>

* Všechny názvy produktů, společností a standardů jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami svých příslušných majitelů.
* Vzhled a specifikace se mohou měnit bez předchozího upozornění.
* Zobrazená barva výrobku se může mírně lišit od skutečné barvy.