Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
list icon
list icon

.

Grandstage X

Grandstage X

STAGE PIANO

Grandstage X: 75 690.00 CZK / 2 999.00 €


Koupit

Grandstage X

Pódiové nástroje

Úžasný design a prvotřídní zvuk

Se svými sedmi různými zvukovými enginy, 700 zvuky, intuitivní koncepcí ovládání a úchvatně estetickým designem je Grandstage X absolutní vlajkovou lodí mezi piany KORG. Všechny důležité funkce Grandstage X jsou snadno přístupné přes ovládací panel, takže se můžete plně soustředit na hraní. Díky elegantnímu dvoubarevnému designu v barvě černé a slonové kosti v kombinaci s propracovanými perforovanými bočními panely poskytuje Grandstage X nejen nejvyšší zvukovou kvalitu, ale je také skutečným designovým počinem na pódiu nebo ve studiu.

Grandstage X není jen pódiové piano, je to skutečný designový kousek s vynikajícím zvukem. Nechte se inspirovat Grandstage X a posuňte svou hudbu do zcela nových výšin.

Sedm inspirativních zvukových enginů

Grandstage X obsahuje sedm nezávislých zvukových motorů, z nichž každý lze považovat za samostatný produkt. Tyto zvukové enginy poskytují bezkonkurenční bohatství vysoce kvalitních zvuků, díky nimž Grandstage X mezi ostatními stage piany vyniká.

Prémiové zvuky klavíru a elektrického piana s SGX-2 a EP-1

Díky zvukovému enginu "SGX-2" pro akustická piana je Grandstage X vybaven velkým výběrem celosvětově populárních klavírních zvuků. Engine "SGX-2" přináší jemnou a zároveň silnou expresivitu akustického koncertního křídla a využívá nesmyčkované vzorky pro každou jednotlivou klávesu, až 12 dynamických úrovní, rezonanci tlumičů a přirozeně se vyskytující mechanické zvuky pro co nejlepší zvuk. Výsledkem je bezkonkurenčně autentický zvuk koncertního křídla s vynikajícími výrazovými možnostmi.

Grandstage X přináší 13 hlavních pian včetně šesti světoznámých koncertních klavírů od německých, italských a japonských výrobců. Obě nová piana GSX a Nautilus lze dokonce vrstvit s klavírem GSX Far Piano a klavírem Nautilus Far Piano, a vytvořit tak dokonalou klavírní atmosféru podle vašeho vkusu.

Mezi dalšími klavírními zvuky najdete známá piana a klavíry, piano OASYS, které je oblíbené především v kapelách, legendární stage piano SG1D od KORG, piano M1, které je nedílnou součástí popové hudby 80. a 90. let, a historické pianoforte, abychom jmenovali alespoň některé.

Aby nástroj vyhovoval požadavkům profesionálních uživatelů, obsahuje i tři monofonní zvuky klavíru a klavír se zvýrazněnými středy. Tyto mono klavíry, která byly speciálně natočené v mono, stejně jako klavírní zvuk, který v kontextu kapely nepřekrývá frekvence ostatních nástrojů, poskytují mimořádně čistý zvuk pro živá vystoupení s dalšími hudebníky.

Zvukový engine pro elektrické klavíry se nazývá "EP-1" a kromě jiného nabízí nový zvuk "Tine 1 Early", typický model založený na mechanickém dotyku se zvukovými ploškami (Tine). Jeho zemitý, zkreslený zvuk všichni známe z různých klasických nahrávek. Kolekce obsahuje i další vintage zvuky elektrických klavírů: "Tine 1 Late", "Tine II", "Tine V", "DMP" a oba zvuky "200" a "20 OA", které jsou založené na úderu do jazýčků (Reed). Technologie MDS (Multi-Dimensional Synthesis), která je dalším vývojem koncepce rychlostního přepínání, pčirozeně reaguje na nejjemnější dotyky klaviatury. "German EP" a "Tablet EP" jsou orčené především nadšencům zvukového designu, protože dokonale napodobují realistické zesilovače, aparáty a dokonce i vintage efekty.

Tři jedinečné emulace varhan s CX-3, VOX a FC-1

Engine varhan s fónickým kolečkem "CX-3" je dokonalou reprodukcí legendárních kombo varhan KORG. Tranzistorový varhanní engine "VOX" reprodukuje zvuk klasických varhan VOX, které byly představeny v 60. letech a měly velký vliv na popovou hudbu. Druhý tranzistorový varhanní engine "FC-1" emuluje zvuk kompaktních varhan, které dominovaly ve stejné éře jako varhany VOX. V kombinaci s integrovaným rotačním reproduktorem a vibrato efekty nestojí nic v cestě nefalšovanému varhannímu zážitku.

Četné zvukové možnosti díky AL-1 a HD-1

Grandstage X přináší neméně než 700 různých zvuků. Kromě pěti výše uvedených zvukových enginů nabízí Grandstage X i analogový modelingový zvukový engine "AL-1" pro asertivní sólové zvuky a tučné dechy, ale i engine "HD-1" PCM pro širokou čkálu dalších zvuků a nástrojů. Engine "HD-1" obsahuje množství klasických klávesových zvuků, jako například "Clavi D" a "Clavi E", každý samplovaný v osmi dynamických úrovních, cembalo, kostelní varhany, elektrické koncertní křídlo samplované v šesti dynamických úrovních a FM elektrické piano s jedinečným kovovým zvukovým charakterem.

Úchvatný design

Grandstage X má jedinečný design, který je velmi rozpoznatelný a má potenciál stát se moderní klasikou. Robustní, lakovaný hliníkový kryt je navržen s jemnými křivkami, zatímco boční panely, které jsou rovněž zakřivené, jsou vyrobeny z perforovaného kovu. Retro-futuristický vzhled tohoto designu v kombinaci se slonovinově bílým horním krytem krytu vytváří skutečně působivý vzhled.

Key-Touch Slider pro přímé ovládání expresivity

Slider Key-Touch umožňuje přímou kontrolu nad vlivem rychlosti na hlasitost a zvuk, takže můžete v reálném čase měnit pocit z klaviatury tak, aby vyhovoval vašemu stylu hry. Jednoduchým posunutím tohoto jezdce se klaviatura v okamžiku stane více či méně citlivou, což vám umožní přizpůsobit expresivitu klaviatury Grandstage X vašemu vlastnímu stylu hry.

Třídílná ovládací sekce na dělení klaviatury a vrstvení zvuků

Ovládací sekce pro jednotlivé party je velmi přehledně uspořádána pomocí tří tlačítek a sliderů. Tlačítka On/Off umožňují vytvářet vrstvené a dělené zvuky, zatímco slidery jsou k dispozici pro míchání příslušných poměrů hlasitosti. Na displeji se zobrazují názvy programů příslušných partů, což umožňuje lepší přehled. Vrstvové a dělené zvuky lze používat současně, např. pravá ruka se může skládat z vrstvy klavíru a smyčců, zatímco levá ruka může hrát basové party.

Dodejte svým zvukům potřebnou vřelost díky Nutube

Funkce "Analogue Tone" přináší analogový charakter zvuku, kterého lze dosáhnout pouze pomocí lampového obvodu. Efekt lze zapnout tlačítkem "On/Off" a nastavit pomocí otočného ovladače, což vám umožní rychle dosáhnout požadovaného výsledku.

Vylepšete svůj zvuk pomocí efektů a ekvalizéru

Grandstage X nabízí přímé ovládání efektů reverb a delay na ovládacím panelu, takže můžete snadno a rychle přepínat mezi různými typy efektů a upravovat jejich intenzitu. Byl přidán nový Shimmer Reverb, a třípásmový ekvalizér umožňuje snadno přizpůsobit celkový zvuk akustickým podmínkám daného místa..

Hutnější zvuky díky funkci Unisono

Funkci "Unison", známou z analogových syntezátorů, ale jedinečnou pro stage piana, lze použít k zhutnění zvuků syntezátoru nebo FM piana a přidání efektu podobného chorusu. Sliderem Unison lze ovládat počet hlasů použitých na jednu notu, a tím i intenzitu efektu.

Uživatelsky přívětivá sekce rytmů a akordů

Grandstage X má vlastní funkci rytmických a akordových postupů, která je dalším rozvojem funkce bicí stopy známé z pracovních stanic a syntezátorů KORG. Plnohodnotná rytmická stopa se skládá z bicích a basy a může sledovat buď vámi hrané akordy, nebo nastavenou sekvenci akordů, čímž dodá vašemu vystoupení dokonale synchronizovanou rytmickou sekci.

Prvotřídní klaviatura RH3 vyrobená v Japonsku pro dokonale detailní hru

Grandstage X, který je vyráběn v Japonsku s maximální péčí a přesností, je vybaven plně vyváženou klaviaturou s kladívkovou mechanikou. Klaviatura RH3 byla pečlivě navržena tak, aby emulovala nuance klaviatury skutečného koncertního křídla, která má větší odpor v nižších registrech než ve vyšších, díky čemuž je hra na ni plynulá a expresivní. V kombinaci se 700 zvuky Grandstage X vám tato propracovaná klaviatura poskytne skutečně komplexní zážitek ze hry.

Bezplatný balíček softwaru

Grandstage X se dodává s výběrem různého hudebního softwaru, včetně "Ozone Elements" od iZotope, který vám umožní mastrovat vlastní skladby pomocí umělé inteligence, kušebního předplatného softwaru pro výuku hry na klavír "Skoove" a softwarových nástrojů KORG a dalších výrobců.

Jinými slovy, v okamžiku, když držíte v rukou tento nástroj, máte k dispozici i všestranný výběr softwarových produktů, které vám pomohou posunout svou hudbu na vyšší úroveň.

Elegantní dřevěný stojan

Dřevěný stojan ST-WGS ( volitelné příslušenství) byl speciálně navržen tak, aby ladil s hladkými křivkami Grandstage X. Díky eleganci pravého dřeva je stojan ideální pro použití na pódiu nebo v moderním obývacím pokoji. Nohy jsou vyrobeny z odpovědně získaného dřeva a nabízejí elegantní a zároveň stabilní oporu.