KROSS , www.korg.cz - Oficiální webstránky pro Česko a Slovensko - Produkty

KORG,korg,WORKSTATION,SYNTEZÁTORY,KEYBOARDY,ARANŽÉRY,DIGITÁLNÍ PIÁNA,LADIČKY,hudba nástroje

KROSS


Kross | Music Workstation

Přenosný klávesový syntezátor s impozantními funkcemi

Díky syntezátoru Kross si můžete zvuky a skladby, vytvořené předtím doma, vzít s sebou kamkoliv na pódium! S kvalitou zvuků, vysoce překračující hranice své třídy, je totiž Kross přesto snadno přenosný a tedy velmi praktický pro každodenní použití. Najdete u něj také užitečný vstup pro mikrofon a vestavěný audio rekordér, napájet ho přitom můžete pomocí šesti AA baterií. Seznamte se s novým standardem hudebních pracovních stanic, s funkcemi a stylem jaký nemá žádná jiná.

KROSS se představuje v elegantní černé barvě

Nyní je model KROSS navíc k dispozici v nové barevné variantě - "KROSS-88-BK", tedy celý v černé barvě, která nástroji propůjčuje osobitý a elegantní vzhled.


Stylový design v červené a černé barvě

Osobité barevné provedení a design vizuálně umocní každé vaše vystoupení na pódiu či kdekoliv jinde. Horní panel (na který se hráč dívá) je v elegantní černé barvě, zatímco zadní a boční strany jsou červené. Každý z modelů má pak jiný koncept využití; zatímco varianta s 61 klávesami je uzpůsobena hlavně pro časté přenášení a aktivní využití na různých místech, tak 88 klávesový model má sofistikovaný design, předurčený k tomu, aby vynikl na pódiu.

Lehký a napájený bateriemi
Navzdory svým bohatým funkcím a možnostem je Kross velmi lehký a snadno přenosný. Platí to zejména u varianty s 61 klávesami; váží překvapivě jen 4.3 kg, což je v této kategorii naprosto bezkonkurenční. Větší model s 88 klávesami má pak hmotnost 12.4 kg. Obě verze jsou tedy kdykoliv přenosné, navíc je můžete napájet mimo běžného způsobu (tj. adaptérem ze sítě) i za pomoci šesti AA alkalických (nebo nikl-hydridových) baterií.

Zvuky, jaké v této třídě nenajdete

Špičkoví muzikanti po celém světě používají syntezátory značky Korg. Zvuk piana, elektrického piana a bicích byly u modelu Kross převzaty z nejlepších modelů značky, díky čemuž tak Kross ve zvukové kvalitě předčí všechny ostatní konkurenty v dané třídě. Znatelné je to například u zvuku koncertního křídla, který je reprodukován se všemi detaily včetně šumů generovaných damper pedálem. V nabídce dále najdete třeba osobité zvuky ze slavného syntezátoru Korg SG-1D Sampling Grand nebo M1 Music Workstation. Pět zvuků klasického elektrického piana je rovněž velmi expresivních; elektrická piana navíc obsahují i nastavení efektů. Velká pozornost pak byla věnována zvukům bicích, které jsou pro hudební tvorbu zásadní - výsledkem je velmi realistický a svěží bicí sound.

Pestrá nabídka zvuků
Díky svým kompaktním rozměrům bude Kross používán v nejrůznějších situacích, a proto je vybaven opravdu širokou paletou zvuků, jež překonává dokonce i rozsah nabídky zvuků u nedávných špičkových modelů. Kapacita PCM dat je tedy přibližně dvakrát tak velká jako u předchozích modelů, jako byl X50 nebo PS60. Vedle běžných zvuků varhan, smyčců, dechů nebo syntezátorů tady pak najdete specifické nástroje jako toy piano, akordeon, kombo varhany, kostelní varhany, a to vše je pak završeno zvuky současné dance a elektronické hudby - jedná se přitom o unikátní zvuky, které nejsou u jiného nástroje této třídy nabízeny. Našim cílem zkrátka bylo, aby Kross byl jediným nástrojem, který ke své muzice budete potřebovat.

Rychlé vyhledání potřebného zvuku pomocí otočného ovladače
Protože Kross nabízí opravdu velké množství zvuků, jsou zde dva otočné voliče, jejichž pomocí mezi nimi můžete vyhledávat ten pravý. Napřed si příslušným voličem vyberete kategorii, do které požadovaný zvuk patří (třeba piano, basy nebo smyčce). A pak už druhým kolečkem zvolíte přímo požadovaný zvuk - rychlý a účinný způsob vyhledávání mezi zvuky.

Funkce Favorites umožňuje jediným stiskem vybrat jeden z 64 oblíbených zvuků nebo audio skladeb
Zvuky, které jste vytvořili nebo je často používáte, můžete vložit do jedné ze čtyř bank (každá se 16 tlačítky), a poté si z těchto celkem 64 pozic vybírat potřebný zvuk jediným stiskem tlačítka. Tuto funkci oceníte hlavně při vystupování naživo nebo při skládání muziky. Do bank můžete navíc obdobným způsobem vkládat i audio skladby.

Profi kvalita, to je EDS-i zvukový engine
Zvukový engine EDS-i je převzat ze zvukového engine EDS/EDS-X, používaného na pokročilých syntezátorech Korg. Umožňuje používat současně až pět insert efektů a dva master efekty. Mezi efekty přitom najdete delay, reverb, chorus, flanger, a rotary speaker, dále je zde i modulace zesilovačů postavená na unikátní technologii Korg "REMS", a dokonce nechybí ani robot voice vocoder. Vybírat tak můžete z celkem 134 různých kvalitních efektů.

Vstupy pro připojení mikrofonu nebo audio přehrávače

Přes vstup MIC IN (1/4" phone jack) můžete napřímo připojit mikrofon. Pokud jste tedy současně hráč i zpěvák, nepotřebujete žádný mixer navíc. Dále je tu ale i zdířka LINE IN jack (stereo 1/8" jack), která umožňuje připojit váš audio přehrávač, takže můžete hrát současně s playbackem jakékoliv skladby apod.

Funkce Quick Layer/Split
K nastavení Layer/Split slouží zvlášť k tomu určená tlačítka. Začnete tím, že vyberete první program, který chcete používat, pak stisknete příslušné tlačítko a aktivujete Layer nebo Split. Objeví se obrazovka, na které si vyberete druhý zvuk, a dále specifikujete potřebné parametry (jako split point apod.). Nakonec si provedená nastavení jednoduše uložíte.

Stereo audio rekordér umožňuje nahrávání vaší hry a zpěvu
Vestavěný stereo audio rekordér může nahrávat nejenom vlastní hru na Kross, ale i vstup z mikrofonu nebo externího audio zdroje. Můžete rovněž přihrávat data k dřívějším nahrávkám (overdubbing), a vytvářet tak celé skladby. Audio je možné exportovat jako WAV soubory, které lze ukládat na SD kartu (prodávána zvlášť) a přenést je pak na počítač.

Sekvencery na palubě

Kross nabízí krokový sekvencer převzatý z populární série Electribe. Ten přitom vyniká jednoduchým designem, kde pomocí šestnácti tlačítek nastavujete jednotlivé tóny a vytvoříte tak snadno velmi originální rytmické paterny, skládající se až z 64 kroků. Dále Kross nabízí také plně vybavený 16-stopý MIDI sekvencer s funkcí kvantizace, kopírování a vkládání, nebo editací jednotlivých tónů. Přes SD kartu (prodávána zvlášť) lze přenášet data ve formátu SMF na počítač. Kross je zkrátka vybaven kompletní sadou nástrojů pro tvorbu muziky, jaké byste u pracovní stanice očekávali, včetně funkce Drum Track umožňující vytvářet bicí stopy snadno stiskem odpovídajícího tlačítka, anebo arpeggiatoru, vhodného nejen pro syntezátorové zvuky, ale třeba i pro tvorbu kytarových riffů.

Propojení s počítačem
Kross můžete připojit k počítači prostřednictvím rozhraní USB pro snadný přenos MIDI dat. Pomocí programu Kross Editor a Plug-In Editor můžete na počítači zobrazit a editovat množství parametrů, případně využít Kross v rámci vašeho hudebního programu jako softwarový syntezátor.

* Kross Editor a Plug-In Editoru lze stáhnout z webové stránky Korg.

Keyboard

KROSS-61
61 key

*Velocity sensitive is supported, after touch is not supported

*Standard C2 - C7 (transposable in the range [C1...C6]-[C3...C8])
KROSS-88
88-key: NH (Natural Weighted Hammer Action) keyboard

*Velocity sensitive is supported, after touch is not supported

*Standard A0 - C8 (transposable in the range [A-1...C7]-[A1...C9])

*The NH keyboard reproduces the touch of an acoustic piano, with a heavier feel in the low register and a lighter feel in the upper register.

System

EDS-i(Enhanced Definition Synthesis - integrated)

Sounds

Maximum Polyphony
80 voices (80 Oscillators) / Single Mode

40 voices (40 Oscillators) / Double Mode

*The maximum simultaneous voice polyphony will vary depending on oscillator settings such as stereo multisamples and velocity crossfading.
Preset PCM Memory
Approximately 112 MB (In case of 48 kHz, 16-bit Linear PCM converted)

421 multisamples (including 6 Stereo multi-samples)

890 drumsamples (including 49 Stereo drumsamples)
Program
Oscillator
OSC1 (Single)
OSC1 + 2 (Double): Stereo multisamples are supported, and four levels of velocity
switching/crossfading/layering are possible for each oscillator
Filters
Four types of filter routing (single, serial, parallel, 24 dB)

Two multi-mode filters per oscillator (low pass, high pass, band pass, band reject)
Modulation
For each oscillator: two envelope generators (Filter & Amp), Two LFOs, Two key tracking generators (Filter & Amp), Two AMS mixers, Pitch EG, Common LFO, Two common key tracking generators
Combination
The Number of Timbre
Max: 16 Timbres
Key zone and velocity zone settings can be used to switch sounds, and the Tone Adjust function allows
Program settings to be modified.
Master Keyboard Functionality
External MIDI device control
Drum Kit
Stereo and mono drum samples
4 velocity zones switch (crossfades and layers)
The number of Combination
User
640 Program (512 Preload)
The number of Program
384 Combination (256 Preload)
The number of Drum Kit
48 Drum Kit (32 Preload)
Preset
256 GM2 Program + 9 GM2 Drums Program

Favorite

User: 64 (16 favorite x 4 bank)

Effects

Insert Effects
5 Insert Effects (stereo in/out)
Master Effects
2 Master Effects (stereo in/out)
Effect Types
Total: 134 types
*74 types for Insert Effect
*101 types for Master Effect 1
*120 types for Master Effect 2
Modulation
Dynamic Modulation
Effects Control Busses
Stereo side chain (Limiter, Gate, Vocoder, etc)

Polyphonic Arpeggiator

Program Mode
1 unit
Combination, Sequencer Mode
2 units
Number of pattern
1,028 User Arpeggio patterns (916 Preload)
Number of Arpeggio patterns
5 Preset Arpeggio patterns
1,028 User Arpeggio patterns (916 Preload)
1,028 User Arpeggio patterns (916 Preload)
Number of Tone
12 tones
Number of step
Max: 64 steps

Step Sequencer

Program Mode
1 unit
Combination Mode
1 unit
Sequencer Mode
1 unit
Number of Tone
12 tones
Number of step
Max: 64 steps
*Step sequencer settings can be created independently for each program, combination, and song.

Drum Track

Preset
700 patterns (shared with sequencer patterns)
Trigger Mode/ Sync/ Zone settings

Sequencer

Tracks
16-track MIDI Sequencer
Number of Songs
Max; 128 Songs
Resolution
1/480
Tempo
40.00 - 300.00 (1/100 BPM resolution)
Counter
Measure / Beat / Tick
Number of tone
12 tones
Template Song
16 preset / 16 user template songs
Preset
700 Patterns (shared with Drum Track patterns)
Format
KORG (KROSS) format, SMF format 0 and 1

Audio Recorder

Recording format
PCM Audio format (48 kHz / 16‐bit)
Import
WAV (.wav): 44.1 kHz* / 16-bit, 48 kHz / 16-bit, Stereo
*Automatic conversion from 44.1 kHz to 48 kHz
Export
WAV (.wav): 48 kHz / 16-bit
Continuity recording time
Max: 3 hours
Recording time
Depends on the SD card that is used; approximately 90 minutes per 1 GB
Number of Songs
Max: 200 Songs
Number of multi-track recordings
Depends on the amount of space remaining on the SD card
Counter
Hour/ Min/ Sec

Media

File, Utility, Information

Controllers

General Control
Pitch bend wheel, Modulation wheel, SW [1], SW [2], TEMPO knob, TAP button
Step Sequencer/Favorite
1-16 buttons, STEP SEQ button, SET UP button for Control, RUN button, FAVORITE button,
BANK button for Control, LED
A/B/C/D (It uses both as “STEP SEQ” and “FAVORITE”)
Drum track
DRUM TRACK button
Arpeggiator
ARP button
Effect On/Off
MASTER FX button
Audio Recorder
SETUP button, PLAY/PAUSE (> / II) button

User Interface

Display
240 x 64 pixel LCD w/backlight, with adjustable contrast (hold the EXIT button and turn the Value dial)
Category
[CATEGORY], [SELECT] dials
Mode
[COMBI], [PROG], [SEQ], [GLOBAL/MEDIA] buttons
VALUE controller
[VALUE] Dial, [Cursor (Left/Right/Up/Down)], [EXIT], [ENTER],[FUNCTION],[PAGE+],[PAGE-],[MENU] buttons
Sequencer
[PAUSE], [REW], [FF], [LOCATE], [REC], [START / STOP] buttons
TEMPO
[TEMPO] knob, [TAP] button
Split/Layer
[SPLIT], [LAYER] buttons
Others
[AUDIO IN] button, [VOLUME] knob

Control Input

Damper (Half Damper is supported), Assignable Switch, Assignable Pedal

Outputs

Audio Output (L/MONO, R)
Connector
6.3mm Phone jack (Unbalanced)
Output Impedance
1.1kΩ (L / Mono terminal: in case of Mono output, = 550Ω)
Maximum level
+10.0 dBu, Load Impedance: more than 10 kΩ.
[VOLUME] It is possible to control by knob.
Headphone Output
Connector
3.5mm Stereo mini phone jack
Output Impedance
33Ω
Maximum level
40 + 40 mW
[VOLUME] It is possible to control by knob.

Inputs

AUDIO INPUT (Line In)
Connector
3.5mm Stereo mini phone jack
Input Impedance
1.1 kΩ
Maximum level
-42 - 0 dBu
MIC IN
Connector
6.3mm Phone jack (Unbalanced)
Input Impedance
33 Ω
Maximum level
-48 - -6 dBu

Other Connectors

MIDI
IN, OUT
USB
Type B x 1 (USB-MIDI Interface)
SD Card Slot
1 slot, Max: 2 GB SD Memory Card is supported, Max: 32 GB SDHC Memory Card is supported, (SDXC Memory Cards are not supported)

Power Supply

Power Supply
AC Adaptor (DC9V), POWER button, AA alkaline battery x 6, or AA Ni-MH: Nickel metal hydride battery x 6
Battery Life
In case of AA alkaline battery x 6 = Approximately 4 hours*
In case of AA Ni-MH: Nickel metal hydride battery (1900 mAh) x 6 = Approximately 5 hours*
*Varies according to the batteries used and the conditions of usage
Power Consumption
5 W

Others

Dimensions:
(W x D x H)
KROSS-61
942 x 281 x 91 mm
KROSS-88
1,448 x 383 x 135 mm
Weight
KROSS-61
4.3 kg
KROSS-88
12.4 kg
Accessories
AC Adapter, Quick Start Guide
Option: XVP-10 Expression/Volume pedal
EXP-2 Foot Controller
DS-1H Damper Pedal
PS-1, PS-3 Pedal Switch
* All products names and specification names are trademarks or registered trademarks of their respective owners.
* Specifications and appearance are subject to change without notice for improvement.
* Appearance and specifications of products are subject to change without notice.


Aktuální prodejní cenu ověříte u vašeho autorizovaného prodejce.

Ceník ve formátu PDF ke stažení: Ceník KORG


PŘÍSLUŠENSTVÍ pro KROSS


SC-KROSS 61
XVP-20
EXP-2
DS-1H
PS-1
PS-3
KA-350
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/do246100/tmp) in Unknown on line 0