MP10 Pro , www.korg.cz - Oficiální webstránky pro Česko a Slovensko - Produkty

KORG,korg,WORKSTATION,SYNTEZÁTORY,KEYBOARDY,ARANŽÉRY,DIGITÁLNÍ PIÁNA,LADIČKY,hudba nástroje

MP10 Pro


MP10 Pro

Profesionální přehrávač

MP-10 Pro je perfektní hudební doplněk pro mobilní zábavu, sólové klávesáky, zpěváky a amatérské muzikanty. Tento revoluční produkt "vše v jednom" umožňuje současně přehrávat MP3 i MIDI songy, zpracování vokálů a další funkce, v jednom, jednoduchém přístroji. Během představení mistrovského DJ, hostujícího na karaoke show, či během programování vlastního hudebního představení při přestávce s kapelou, MP-10 Pro stále odvádí profesionální výsledky, se špičkovými doplňky, kdykoliv a kdekoliv právě jste.

Obsahuje výkonný EDS zvukový engine Korg, TC Helicon Voice Processor, množství připravených efektů, obrovský 120GB harddisk a dva skvělé přehrávače songů – oba umí přehrát MIDI i MP3 soubory. Tisíce souborů (MIDI nebo MP3) můžete uložit na interní harddisk a dle katalogu je ihned vyvolat. Oba nezávislé přehrávače umožňují DJ-styl míchání a prolínačky - díky motorizovanému 60mm crossfaderu - nabízí tak non-stop hudební zážitek v jakémkoliv prostředí.

Skvělé vlastnosti produktu:

 • Dvojitý přehrávač umí pracovat s MP3 nebo standardními MIDI soubory (SMF)
 • Funkce náslechu (Pre-listen) umožňuje při souvislé produkci připravit jeden song, zatímco jiný hraje
 • Nezávislé ovládání tempa (time stretch) a transpozice (pitch shift)
 • Funkce MP3 Vocal remover pro zpěv s doprovodem a Karaoke zábavu
 • TC Helicon Vocal Processor dodá profesionální ovládání dynamiky, EQ a delay efekty pro jakýkoliv hlas
 • Vlastní MIDI zvukový engine, založený na proslulé DS technologii Korg
 • Pokročilá knihovna songů (iTunes kompatibilní) s několika parametry, pro rychlé vyhledání
 • Podsvícené rozhraní s barevným dotykovým displejem
 • USB porty pro přímý vstup z klaviatury a operace, či připojení k počítači
 • Interní 120GB harddisk pojme až 30000 songů!
 • Skvěle přenosný, s rukojetí a přibalenou brašnou

MP-10 Pro je spolehlivý a snadno použitelný, uživatelské rozhraní má uprostřed velký, barevný, TouchView™ displej. Tento intuitivní design umožňuje MP-10 Pro nabídnout užitečné vlastnosti, kterým každý snadno porozumí a může jich užít. Kompletní sada konektorů činí z MP-10 Pro maximálně univerzální produkt. Kromě MIDI a USB zapojení, jsou zde i konektory pro PC klávesnici, kterou můžete pojmenovat a vyhledávat songy v katalogu velmi efektivně. Dva XLR mikrofonní vstupy zajišťují kompatibilitu s každým mikrofonem. Video výstupy (S-Video a Composite) nabízejí karaoke styl výpisu textů, změny akordů, či dokonce zobrazení celých partitur na externím video monitoru. K tomu připočtěte volitelné ovládání pedálem, sluchátkový výstup a pokročilý Vocal Remover, a MP-10 Pro stoupne rázem na špičku ve své třídě.

Sofistikované přehrávání songu

Srdcem MP-10 Pro jsou dva přehrávače songů. Sdílí společnou databázi, takže každý z nich může rychle vyvolat a přehrát libovolný z tisíců MP3 zvukových nebo standardních MIDI souborů, uložených na interním harddisku. Při přehrávání MP3 songu, MP-10 Pro dokáže měnit výšku tónu songu, takže odpovídá hlasovému rozsahu zpěváka, aniž by se to projevilo na tempu. Podobně funkce time stretch dokáže měnit tempo, aniž by se to projevilo na výšce. A to nejlepší na konec, pokročilá funkce Vocal remover dokáže odstranit sólový vokál téměř z každého přehrávaného songu – bez jakékoliv přípravy!

Playlist a požadavky

MP-10 Pro pracuje s výkonnou databázi [iTunes kompatibilní], takže snadno vyhledáváte mezi tisíci hudebních souborů. Můžete si vytvořit řadu Playlistů z MP3 songů a MIDI souborů, uložených na interním harddisku, a každý z nich lze snadno editovat. Rozličné playlisty tak poslouží pro svatby, párty, nebo živá vystoupení a jiné události. Stránka náhledu Playlist view obsahuje vše, co potřebujete ke správě songů. Playlisty lze jednoduše tvořit i “za chodu” – nebo je importovat z iPodu. Stiskem záložky “Info”, rovnou vidíte, kolik songů obsahuje zvolený playlist, jakož i celkovou hrací dobu. Na hlavní obrazovce vidíte veškeré informace obou přehrávačů i zvolený playlist. Na výběr máte tři režimy přehrávání: Manual (songy lze volně vybírat a přiřazovat přehrávači), Auto (zvolený playlist slouží jako vodítko, následující song bude načtený automaticky) a Non Stop (všechny songy v playlistu budou postupně přehrány).
Playlisty jsou nejen skvělé pro úsporu času, s MP-10 Pro si můžete klást i podmínky! Celou databázi můžete prohledávat pomocí několika parametrů – jména, umělce, období, tempa, žánru, atd. – takže vyhledání songu je snadné. Funkce Find MP-10 Pro pečlivě vyhledává v celé databázi oblíbené songy. Např. prohlížeč nabízí bezprostřední náslech čehokoliv ve zvoleném žánru. Jakmile je song nalezen, můžete jej rovnou poslat do některého z obou přehrávačů.

Kvalitní zvuky a efekty Korg

Chcete-li přehrát MIDI soubor, MP-10 Pro k tomu použije syntezátorový engine EDS (Enhanced Definition Synthesis engine). Kromě skvělého zvukového zdroje pro přehrávání standardních MIDI souborů (SMF), na EDS engine MP-10 Pro můžete hrát také z externí MIDI klaviatury, a to zvuky Korg špičkové kvality! Tato přidaná vlastnost činí MP-10 Pro ideálním doplňkem klávesového hráče.
Kromě vysoce kvalitních EDS zvuků Korg, je MP-10 Pro dále vybaven studiovým zpracováním efektů. Ve výbavě MP-10 Pro je celkem jedenáct efektových procesorů pro různé funkce a zvuky interního syntezátoru, vstupů z mikrofonu, z přehrávačů songů, atd. Je zde také Master EQ, a každá jednotlivá stopa, přehrávaná v přehrávači, má svůj vlastní EQ, což zajišťuje kompletní ovládání zvuku. Snadná editace songů v MP-10 Pro nabízí i další uživatelské ovládání.

Mistr obřadů

Pro konferenciéry a jiné baviče, je MP-10 Pro také vybaven špičkovým vokálním procesorem TC HELICON, který nabízí prvotřídní zpracování dynamiky, delay efekty a multifunkční EQ. Kromě toho MP-10 Pro nabízí reverb pro mikrofonní vstupy a efekt Choir, který přidá MIDI souboru vokální harmonie. Dva symetrické, XLR mikrofonní vstupy jsou kompatibilní s profesionálními mikrofony.
Díky dvěma přehrávačům songů, může jeden přehrávat, zatímco druhý vyhledává další song. Stejně jako u špičkového DJ mixu, 60mm motorizovaný fader umožňuje plynulé přechody a profesionální prolínačky mezi oběma přehrávači. Funkce Pre Listen umožňuje využít sluchátka buď k poslechu Master signálu (výstup) nebo Monitor signálu (k vyhledání dalšího songu). Díky tomuto jednoduchému rozhraní má uživatel vždy celkovou kontrolu a může kdykoliv přepínat režimy přehrávání.

Určen také ke hraní

Kromě toho všeho, je MP-10 Pro určen také ke hraní. Barevný TouchView™ displej nabízí veškeré ovládání pomocí prstů. Kolem displeje je řada přidaných, vhodně umístěných kontrolerů. Většina z nich je podsvícena a určena pro jednu funkci, což zjednodušuje hraní na MP-10 Pro v libovolné situaci – na pódiu nebo jinde – při jakémkoliv typu osvětlení. Čtyři pady mohou mít přiřazeny perkusní nástroje, zvukové efekty, apod. za chodu, takže můžete vaše představení významně občerstvit. Na dotykovém displeji, nabízí sekce Mixer přístup ke všemu, co potřebujete k ovládání Voice procesoru, čtyři pady, efekty Master FX a EQ pro každou stopu, data z MIDI klaviatury, a samozřejmě, mix samotný. V této sekci také najdete editační nástroje SMF Song Edit. Vestavěné video rozhraní umožňuje tyto informace z displeje zobrazit i na externím video monitoru, nebo pomocí video projektoru. Tento video výstup je zvláště užitečný při zobrazení změn akordů, či celých notových partů z MIDI souborů. Zobrazit lze také texty z karaoke souborů a z připravených SMF songů.
Zabudované madlo se během hraní složí, takže poslouží MP-10 Pro při nastavení správného naklonění. Nožní spínače a pedály umožní uvolnění rukou při ovládání efektů, playlistů, apod. Polstrovaná brašna skvěle chrání MP-10 Pro při cestování od štace ke štaci.


MP10 Pro Specifikace

Zvukový modul:
Enhanced Definition Synthesis (EDS)

Polyfonie:
118 hlasů (maximum)

Paměť:
PCM: 128MB (kalkulováno jako 16-bit lineární data)
Harddisk: 120GB interní

Zvuky:
880 zvuků celkem, včetně stereo piana a GM 2 kompatibilních zvuků (zvuková knihovna PA500)

Efekty:
11 celkem; 8 interní syntéza+ 3 efekty TC Helicon Vocal Processor
Multimediální přehrávače: 2 Reverb + 2 Modulační FX + EQ na stopu
MIDI klaviatura: 1 Reverb + 1 Modulační FX + EQ na stopu
Mikrofon: 1 Reverb; Choir (efekt Vocal Harmony)
TC HELICON Vocal Processor: 1 Delay + 1 Compressor + 1 Equalizer
Master FX: 10 FX typů
Master EQ: Bass, Mid, Mid Freq, High

Režimy:
Video; Mixer; Playlist; Library; Global; Media

Ovládání:
Panel je doplněn řadou podsvícených a speciálních kontrolerů v reálném čase
Motorizovaný 60mm Crossfader
Stupnice stereo Master výstupu
2 LED pruhy aktivity songů
1 LEDka aktivity HD - 2 LEDky mikrofonních vstupů

Displej:
Barevný 320 X 240 LCD dotykový
šetřič obrazovky
Video výstup na velkou obrazovku
Medial Player: Zobrazení textů, akordů a not

Multimediální přehrávače:
2 nezávislé přehrávače MIDI / MP3 (mid, mid+G, kar, xf, mp3 + lyrics, mp3+G)
General MIDI level 2 (GM2), GS, XG Light kompatibilní
Easy Song Edit
Knihovna (pokročilá databáze, vyhledávání dle několika parametrů)
iPod Detect
Cue / Pre-Listen
MP3 přehrávání: Pitch Shift, Time Stretch, Advanced Vocal Remover

Zapojení:
Audio výstupy: L/Mono, R (1/4”, nesymetrický)
Výstup do sluchátek: 1/4" stereo jack
Audio vstupy: Mic 1, Mic 2 (XLR, symetrický)
MIDI: In, Out
USB: Host (1, 2); Device (1); Power (1); PC Keyboard (1)
Video výstup: Kompozitní Video, S-Video (NTSC; PAL)
Pedály: Damper, přiřaditelný pedál / Nožní spínač s automatickou detekcí
Napájení: 12V DC adaptér vstupu

Rozměry (Š x H x V):
Přístroj: 35,00 x 26,00 x 7,00 cm
s rukojetí, knoby, přesahy: 41,30 x 32,60 x 9,20 cm

Hmotnost:
3,00 kg

Příslušenství:
Redukce napájení
Cestovní brašna
Stereo audio kabel (redukce 1/4" to RCA + RCA to 1/4")

Volitelné:
PS-1 nožní spínač
XVP-10 Expression/Volume Pedál
EXP2 Expression pedál


MP-10 PRO
- distribuce ukončena
Aktuální prodejní cenu ověříte u vašeho autorizovaného prodejce.

Ceník ve formátu PDF ke stažení: Ceník KORG


PŘÍSLUŠENSTVÍ pro MP10 Pro